Dajesz radę wierszem? Weź udział w konkursie poetyckim MDK Batory

Dajesz radę wierszem? Weź udział w konkursie poetyckim MDK Batory

Miejski Dom Kultury BATORY wspólnie z Radiem Katowice ogłaszają kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Sprostać wierszem”. Tematyka prac jest dowolna.

Trzy, nigdzie dotychczas niepublikowane drukiem wiersze, opatrzone godłem, należy nadsyłać na maszynopisie w trzech egzemplarzach, w zaklejonej kopercie, wewnątrz której wraz z tekstami należy umieścić zaklejoną kopertę /opatrzoną tym samym godłem/, a w niej rozwiązanie godła: imię i nazwisko autora, dokładny adres zamieszkania, adres e-mail, telefon. Pierwsze miejsca zostaną nagrodzone premiami pieniężnymi i publikacją na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego „Hajduczanin”. Pula nagród wynosi 1 600 złotych. Uczestnictwo w Konkursie jest płatne. Opłata organizacyjna od każdego uczestnika wynosi 15 zł i należy ją uiścić robiąc przelew na konto organizatora konkursu:

Miejski Dom Kultury Batory
73 1050 1243 1000 0010 0011 4429
W tytule przelewu podać podać swoje godło oraz dopisek „Sprostać wierszem”

W jury konkursu zasiadają Maciej Michał Szczawiński i Wacław Kostrzewa.

Maciej Michał Szczawiński, przewodniczący jury, to ceniony krytyk literacki, poeta, dziennikarz i twórca radiowy, autor zbioru wierszy, książek eseistycznych, licznych publikacji prasowych i dramatów zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia.

Wacław Kostrzewa jest poetą mieszkającym i tworzącym w Pszczynie. Ukończył technikum górnicze w Zabrzu, pracował w kopalniach węgla jako górnik później sztygar. Studiował historię sztuki. Laureat nagrody imienia Władysława Orkana za 2005 rok. Wiersze poety zostały przetłumaczone na język angielski, rosyjski, ukraiński, czeski, hiszpański i arabski.

Prace przesyłać można do 12 czerwca 2020. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 czerwca 2020 o godzinie 17:00 w MDK Batory. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji utworów.

Prace należy nadsyłać na adres:
Miejski Dom Kultury Batory
41-506 Chorzów, ul. S. Batorego 6
z dopiskiem: konkurs „Sprostać wierszem”

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości