Niebiescy wznowili treningi. Nowi juniorzy pod obserwacją

Niebiescy wznowili treningi. Nowi juniorzy pod obserwacją

W związku z kolejnym etapem luzowania obostrzeń, po prawie półtorej miesiąca przerwy piłkarze Ruchu ponownie będą mogli trenować na stadionie przy ul. Cichej. Zgodnie z nowymi przepisami zajęcia będą odbywać się w sześcioosobowych grupach.

– Dla wszystkich to będzie bardzo pozytywny impuls. Mimo że wciąż nie wiadomo co dalej z naszą ligą, my dajemy znak, że chcemy grać. Każdy z pewnością marzył już o tym, by wyjść z domu i potrenować wreszcie na zielonej murawie – komentuje Łukasz Bereta, trener Ruchu.

Zgodnie z rozporządzeniem „Niebiescy’ będą ćwiczyć w sześcioosobowych grupach, każdej będzie towarzyszyć jeden trener. Niedostępne będą szatnie oraz węzeł sanitarny (z wyjątkiem WC), dlatego zawodnicy będą przyjeżdżać na Cichą już przygotowani do zajęć, z własnymi płynami, kierując się z samochodów wprost na boisko. Podobnie będzie po zakończonym treningu – zawodnicy będą z murawy bezpośrednio przemieszczać się do aut. Przerwy pomiędzy odjazdem a przyjazdem kolejnych grup będą wynosić ok. 10-15 minut. Czas ten będzie wykorzystany na dezynfekcję sprzętu sportowego wykorzystywanego do zajęć. Przy Cichej możliwe będą treningi dwóch grup jednocześnie – jednej na bocznym boisku i drugiej na zakolach płyty głównej. Dodatkową, grupę treningową utworzą wyróżniający się zawodnicy z zespołu juniorów Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa