Reklama:


Przygotuj drobne lub aplikację. Od piątku wraca płatne parkowanie

Przygotuj drobne lub aplikację. Od piątku wraca płatne parkowanie

Wraz z kolejnymi etapami „odmrażania” życia publicznego, od piątku 8 maja, wraca strefa płatnego parkowania. Ma to na celu zapewnić miejsca parkingowe dla osób, które w centrum miasta chcą załatwić ważne sprawy.

Chorzów był jednym z niewielu miast, które zdecydowały się wyłączyć strefę płatnego parkowania w pierwszej fazie pandemii koronawirusa. Bezpłatne parkowanie spowodowało jednak niemal całkowite, nieustanne zapełnienie miejsc parkingowych. Ponowne uruchomienie strefy pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście.

Problemy pojawiły się chociażby na parkingach pod estakadą. Zwłaszcza od momentu, kiedy restrykcje związane z koronawirusem zaczęły być „luzowane”. Po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta dla mieszkańców, pojawiły się uwagi o braku miejsc dla osób, które chciały coś załatwić w Urzędzie, ale nie tylko. W centrum miasta znajduje się wiele instytucji lub firm, z których korzystają chorzowianie i osoby z innych miast.

Czynne od piątku parkomaty będą regularnie dezynfekowane. Warto jednak pamiętać o możliwości bezgotówkowej zapłaty za parking poprzez aplikację pango i skycash. Trwają też rozmowy na temat ewentualnego wyposażenia parkomatów w przyszłości w terminale kart płatniczych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości