Reklama:


Sto tysięcy na nową karetkę dla miejskiego szpitala. Dar Fundacji ING Dzieciom

Sto tysięcy na nową karetkę dla miejskiego szpitala. Dar Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom wsparła chorzowski szpital w walce z koronawirusem. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzymał 100 tysięcy złotych na specjalistyczny sprzęt i środki ochrony niezbędne do walki z pandemią.

– Poprzez fundację działającą przy szpitalu zbieramy pieniądze na nową karetkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji ING Dzieciom za ten ogromny dar, tym bardziej, że było to brakujące do zakupu 100 tysięcy. Nowa karetka trafi do szpitala jesienią – komentuje Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich.

Oprócz chorzowskiej placówki po 100 tys. zł otrzymały także: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego, Szpital Śląski w Cieszynie – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Pieniądze pochodzą ze zbiórki, którą Fundacja ING Dzieciom uruchomiła wspólnie z ING Bankiem Śląskim na początku kwietnia. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem ze strony klientów i pracowników ING, dzięki czemu udało się zebrać ponad 600 tys. zł, a pierwsze 500 tys. już trafiło do szpitali.

Zbiórka środków trwa dalej. Fundacja sukcesywnie będzie wspierać kolejne placówki medyczne. Fundacja ING Dzieciom jest jedną z najstarszych fundacji korporacyjnych w Polsce. Od 1991 roku dzięki autorskim programom skierowanym do organizacji pozarządowych, szkół i wolontariuszy, realizuje misję wyrównywania szans dzieci i młodzieży. Siedziba fundacji mieści się w Wiśle, ale działa na rzecz dzieci w całym kraju.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości