Obiekty sportowe otwarte. Nowa oferta MORiSu

Obiekty sportowe otwarte. Nowa oferta MORiSu

Dzięki cofnięciu części obostrzeń znów możemy korzystać z infrastruktury sportowej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chorzowie przygotował kilka nowości dla miłośników sportu.

Od poniedziałku ruszyły zajęcia fitness w nowej odsłonie – zamiast salki treningowej boisko i ćwiczenia w plenerze. Treningi odbywają się na orliku przy ul. Kościuszki.

W jednym spotkaniu może brać udział maksymalnie 5 osób. Na zajęcia można zapisywać się telefonicznie pod numerami 32 2417 050 wew. 39 oraz 504 115 017. Osoby, które wykupiły karnety, a nie wykorzystały wszystkich wejść, mogą zapisać się na zajęcia w ramach swojego karnetu. Do momentu wznowienia normalnej działalności nie będzie możliwości zakupu nowego karnetu. Istnieje jednak możliwość zakupu jednorazowego wejścia w cenie 12 zł za jedne zajęcia. W tym przypadku uiszczenie opłaty odbywa się na miejscu przed zajęciami – sugerowana jest płatność kartą.

Nowość także dla osób grających w tenisa ziemnego. Już 18 maja ruszą pierwsze rozgrywki w ramach MORiS Tennis Challenge. Jest to system rozgrywek, który pozwala wszystkim uczestnikom rozgrywanie pojedynków między sobą walcząc o jak najwyższe miejsca w tabeli. Zawodnicy sami poprzez system on-line umawiają się na mecze poprzez „wyzwanie”, a po jego zakończeniu zgłaszają tylko wynik. W zabawie mogą brać udział wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia. Dla najlepszych tenisistów przewidziane są nagrody. Zgłoszenia do MORiS Tennis Challenge są bezpłatne. Zawodnicy podczas udziału w wyzwaniu pokrywają jedynie koszty wynajmu kortu. Formularz zgłoszeniowy do MORiS Tenis Challenge znajduje się tutaj.

Dobra wiadomość dla fanów siatkówki. Pierwsze rozgrywki Chorzowskiej Ligi Siatkówki Plażowej rozpoczną się już 18 maja. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszonych par, a wpisowe wynosi 50 zł za parę. Mecze rozgrywane będą na orliku przy ul. Kościuszki, gdzie co roku odbywa się cieszący się dużym zainteresowaniem turniej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Podobnie jak w przypadku tenisa ziemnego i siatkówki plażowej 18 maja rozpocznie się nowy sezon padla. Zapisy do Chorzowskiej Ligi Padla zostały wydłużone do 13 maja. Swój udział w rozgrywkach można zgłosić wypełniając formularz dostępny tutaj. Ze względu na konieczność dezynfekcji kortu po każdym wynajęciu, każda rezerwacja zostanie skrócona o 10 minut (przy rezerwacji na 1godz. – 50 minut na korcie, przy 1godz. 30min – 1godz. 20min itd.). Rezerwacji można dokonywać jedynie telefonicznie pod nr 883 310 526 lub on-line.

Miłośnicy lekkoatletyki znów mogą korzystać z pełnowymiarowej bieżni na stadionie przy ul. Lompy. Infrastruktura jest udostępniana dla klientów indywidualnych w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-22:00 z wyłączeniem godzin 15:00-17:30, a w soboty i niedziele w godzinach od 12:00 do 20:00. 

Na koniec ponownie przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych. Z boisk sportowych możemy korzystać przy zachowaniu aktualnych procedur epidemiologicznych. Na obiektach MORiSu, w jednym czasie, może przebywać maksymalnie 6 osób – z wyłączeniem orlików, gdzie jest kilka boisk – tam na każdym z nich może być do 6 osób. Nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego – za wyjątkiem WC i umywalki. Klienci zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt i po jego opuszczeniu. Do momentu wejścia na teren obiektów obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa