Reklama:


Długo wyczekiwany moment. KajTeroz wróci na ulice Chorzowa

Długo wyczekiwany moment. KajTeroz wróci na ulice Chorzowa

W sobotę 9 maja ruszy kolejny sezon chorzowskich rowerów miejskich „KajTeroz”. Do dyspozycji użytkowników systemu wróci 460 jednośladów dostępnych w 46 stacjach rozlokowanych na terenie miasta.

– Podobnie jak inne miasta zdecydowaliśmy się otworzyć sezon rowerowy mimo pandemii, bo rower może być skutecznym i bezpiecznym środkiem transportu. Dzięki niemu ograniczamy kontakt, który występuje podczas jazdy tramwajami bądź autobusami z innymi pasażerami. Firma Nextbike zobowiązała się dezynfekować rowery co najmniej 2 razy dziennie, ale pamiętajmy też o własnych rękawiczkach – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa

W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów, Nextbike będzie dezynfekował rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników.

Urząd Miasta apeluje jednak o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Podczas jazdy rowerem należy zakrywać usta i nos, dobrze jest też korzystać z własnych rękawiczek. Warto mieć również pod ręką płyn, dzięki któremu będzie można dodatkowo zdezynfekować kierownicę.

Sezon „KajTeroz” planowo ma trwać do końca listopada. Tegoroczną edycję promuje grafika z napisem, że w Chorzowie rowerzyści „cisną na KajTeroz”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości