Reklama:


Nowy sponsor Ruchu. Jest nim… fanklub Niebieskich z Irlandii

Nowy sponsor Ruchu. Jest nim… fanklub Niebieskich z Irlandii

Czas odbudowy nabiera rozpędu. Grono partnerów Ruch poszerzyło się o zaskakującego członka – FC Ireland, czyli niebieski fanklub z zielonej wyspy. Niebieska Emigracja wspiera klub i rzuca rękawice pozostałym grupom kibicowskim.

Logo kibiców z zielonej wyspy znajdzie się na rękawie koszulek meczowych pierwszej drużyny. O tym jak doszło do niespodziewanej współpracy opowiedział na łamach oficjalnej strony Ruchu przedstawiciel kibiców z Irlandii Maciej Teresiak.

– Podczas luźnych rozmów, padł pomysł, aby w sposób bardziej odpowiedzialny wesprzeć Ruch. Nie bez znaczenia były pozytywne doniesienia z Chorzowa o powrocie do normalność, dzięki zaangażowaniu pracowników klubu. „Czas odbudowy” – za tym hasłem kryje się wiele wspaniałych projektów realizowanych w ostatnim czasie. Więc i My, postanowiliśmy dołożyć własną cegiełkę – opowiada Maciej Teresiak, przedstawiciel FC Ireland

Fanklub Ruchu w Irlandii tworzy 27 osób aktywnie zaangażowanych we wspieranie klubu. Pomysł sponsoringu wyszedł od wszystkich i nie ma jednego autora. W ten sposób kibice na emigracji chcą zmotywować do odpowiedzialnego działania na rzecz Ruchu pozostałe fankluby. Po negocjacjach z prezesem klubu, Siemianowskim ustalono warunki współpracy.

– Serdecznie dziękujemy kibicom z Irlandii za tę niespodziewaną propozycję. To dowód na to, że nasza praca i wiarygodność jest widoczna nie tylko na Śląsku, czy w kraju, ale także zagranicą. W trwającym procesie odbudowy Klubu każda forma wsparcia jest dla nas niezwykle cenna. Jesteśmy otwarci na podobne inicjatywy ze strony innych fanklubów czy sponsorów. Miejsca na koszulce nie zabraknie – uśmiecha się prezes Seweryn Siemianowski. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości