Reklama:


Do głosów młodych artystów dołączy śpiew… ptaków. Eko inicjatywa MDK Batory

Do głosów młodych artystów dołączy śpiew… ptaków. Eko inicjatywa MDK Batory
Budki są już prawie gotowe. Dziś zawisną na podwórzu MDK Batory.Fot.: MDK Batory

Na co dzień powstają tam spektakle, piosenki i choreografia. Dziś w MDK Batory poszły w ruch deski, gwoździe i młotki. Pracownicy placówki budują budki lęgowe dla ptaków. W ten sposób chcą uczcić Światowy Dzień Ptaków Wędrownych i zrobić coś dobrego dla środowiska.


– Z okazji dzisiejszego święta, stworzyliśmy budki lęgowe dla ptaków. Troszkę się spóźniliśmy w tym roku, ponieważ ptaki już się osiedliły, ale gdy zaczną badać teren, to z pewnością skuszą się na nasze domki – informuje MDK Batory.

W ramach akcji powstało 20 budek dla ptaków. Część z nich będzie wisieć na budynku domu kultury w ogrodzie od strony podwórza, a te dla których nie będzie tam miejsca zostaną rozdane mieszkańcom, aby mogli je umieścić w swoich ogródkach. Pomysł jest autorską inicjatywą pracowników działu technicznego i animatorów MDK Batory, którzy własnoręcznie wykonali domki dla ptaków.

– Chcemy sprostać wymaganiom dzisiejszego świata, staramy się być eko i pomagać środowisku. Budki lęgowe dla ptaków są jednym z przykładów naszych działań na rzecz lokalnej przyrody – komentuje Alina Łysikowska z MDK Batory.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości