Reklama:


Filmy, prezentacje i… gra komputerowa. Rekrutacja w chorzowskich szkołach

Filmy, prezentacje i… gra komputerowa. Rekrutacja w chorzowskich szkołach

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół. Z uwagi na zamknięcie placówek proces ten będzie przebiegał zdalnie. Zebraliśmy informacje o tym, jak będzie wyglądać rekrutacja we wszystkich chorzowskich szkołach średnich. Do dyspozycji jest 1534 miejsc.

I Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

Liczba miejsc: 150.

Dziś o 17:00 odbędą się Dni Otwarte Słowaka. Wszyscy chętni będą mogli wybrać się do szkoły na… wirtualny spacer. Szkoła została cyfrowo odwzorowana w mechanice gry Minecraft. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są tutaj.

II Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Ligonia

Liczba miejsc: 80.

Uczniowie, którzy chcą kontynuować edukację na poziomie średnim w „Ligoniu” będą mogli aplikować do 3 profilowanych klas: mundurowej, ogólno-integracyjnej i językowo-humanistycznej. Wszystkie wymogi rekrutacyjne można sprawdzić w tym miejscu. Uczniowie II LO przygotowali film promocyjny, który ma zachęcić młodszych kolegów i koleżanki do wybrania ich szkoły.

UWAGA ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH!Wasze Koleżanki i Koledzy zapraszają do Ligonia!#TYLKOwLIGONIU#dzisiajzostanwdomu#wewrzesniuprzyjdźdoLIGONIA

Opublikowany przez II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie Piątek, 1 maja 2020

III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego

Liczba miejsc: 150.

„Batory” prowadzi nabór do 5 klas o profilach: prawniczo-dziennikarska, teatralna, matematyczna, medialno-dyplomatyczna i medyczna. Regulamin przyjęć do klas pierwszych dostępny jest tutaj. Do wyboru III LO może również zachęcić film przygotowany przez uczniów.

IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Liczba miejsc: 120.

„Curie” dla absolwentów szkół podstawowych przygotowało 4 oddziały realizujące rozszerzony program nauczania w wybranych przedmiotach. Szczegółowe informacje o ofercie IV LO i zasadach rekrutacji można sprawdzić tutaj i na ulotce promocyjnej. Warto również zobaczyć film promocyjny stworzony przez uczniów i absolwentów.

Zespół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda.

Publiczne liceum

Liczba miejsc: 66

W tym roku w „Katoliku” utworzone zostaną dwie klasy: politechniczno-ekonomiczna i uniwersytecko-medyczna. Szkoła stawia na ścisłą współpracę ze środowiskiem akademickim – prowadzi owocną współpracę z Uniwersytetem Warszawskim (Wydziałem Dziennikarstwa), Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Szczegóły odnośnie rekrutacji można sprawdzić tutaj.

Katolik Chorzów – Rekrutacja

#Rekrutacja #JużDziśZadbajoNajlepsząSzkołę #SzkołaPodstawowa #kl7 #kl8 #PodajDalej #WystarczyEmail Prowadzimy jeszcze rekrutację uzupełniającą do klas VII i VIII SP. Przypominamy, że Katolik daje możliwość specjalizacji już uczniom klasy VII – proponujemy dwie specjalizacje: robotyczną i przyrodniczą.———————————-Aby mieć pewność udziału w procedurach rekrutacyjnych wystarczy wysłać do nas e-mail.———————————–Proponujemy Wam przesłanie dokumentów rekrutacyjnych przez Internet. Wejdź na www.glk.edu.pl – uczeń – rekrutacja i prześlij formularz na adres rekrutacja.katolikchorzow@gmail.com lub złóż w sekretariacie szkoły.———————————————-W odpowiedzi na Państwa prośby sekretariat szkoły będzie pełnił codzienny dyżur w godzinach od 8.00 do 13.00 Pamiętając o niezbędnych zasadach bezpieczeństwa zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu złożenia karty informacyjnej, wymaganej przy rekrutacji. Kartę można wypełnić również na miejscu.

Opublikowany przez Katolik Chorzów Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

IX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

Liczba miejsc: 54

Szkoła oferuje miejsca w dwóch klasach o profilu piłka nożna chłopców i jedną klasę o profilu piłka ręczna dziewcząt/biathlon.

Zespół Szkół Technicznych nr 1

Technikum Elektroniczne

Liczba miejsc: 150

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1

Liczba miejsc: 36

Decydując się na edukację w ZSTiO nr 1 kandydaci mogą zyskać następujące uprawnienia zawodowe: technik elektronik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik informatyk, technik reklamy, technik mechanik, technik programista i technik spawalnictwa. W szkole branżowej można uzyskać fach elektryka, operatora obrabiarek skrawających i ślusarza. Ofertę edukacyjną ZSTiO nr 1 można sprawdzić w tym miejscu, a film promocyjny można zobaczyć niżej.

ZST nr 1 im. W. Korfantego w Chorzowie

Zapraszamy!Film informuje o głównych kierunkach kształcenia w naszej szkole :-)Polecamy!

Opublikowany przez Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie Wtorek, 17 marca 2020

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 im. Nikoli Tesli

Technikum Mechaniczno-Elektryczne

Liczba miejsc: 92

Absolwenci szkół podstawowych przychodząc do „Tesli” będą mogli kształcić się w czterech zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik informatyk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Wszystkie ważne informacje dotyczące szkoły i rekrutacji można zdobyć tutaj lub oglądając film promocyjny.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego

VII Liceum Ogólnokształacące

Liczba miejsc: 84

Technikum chemiczne

Liczba miejsc: 60

„Chemik” proponuje dwie ścieżki rozwoju zawodowego dla przyszłych uczniów technikum: technik analityk i technik weterynarii. Ci, którzy w ZSTiO nr 4 wybiorą liceum będą mogli rekrutować się do 3 klas sportowych. Zasady rekrutacji do technikum opisane są w tym miejscu, a do liceum tutaj.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Technikum Ekonomiczne

Liczba miejsc: 90

Popularny „Ekonomik” zaprasza kandydatów do klas w zawodach: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik organizacji turystyki i technik logistyk. Informacje o rekrutacji dostępne są tutaj.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej w Chorzowie

Technikum Gastronomiczne

Liczba miejsc: 60

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 5

Liczba miejsc: 60

Wybierając „Gastronomika” i jego technikum uczniowie będą mogli się kształcić w następujących kierunkach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług kelnerskich. Decydując się na Branżową Szkołę I Stopnia można zdobyć wykształcenie w kierunku: magazynier logistyk, kucharz, cukiernik, kelner, obsługa hotelowej. Film udostępniony poniżej pokazuje działalność samorządu i życie szkoły.

Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko

Technikum Samochodowe

Liczba miejsc: 90

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2

Liczba miejsc: 64

Szkoła oferuje miejsca w klasach o profilu technik pojazdów samochodowych, technik fotografii i multimediów oraz technik transportu drogowego.

Zespół Szkół Budowlanych

Technikum Budowlane

Liczba miejsc: 64

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 7

Liczba miejsc: 64

Szkoła oferuje miejsca w klasach o profilu technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik architektury krajobrazu, a także można szkolić fach w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dane pochodzą ze stron internetowych szkół oraz z systemu rekrutacyjnego Vulcan.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości