Koniec sezonu w III lidze. Ruch zostaje na czwartym poziomie rozgrywek

Koniec sezonu w III lidze. Ruch zostaje na czwartym poziomie rozgrywek

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął wczoraj uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich prowadzonych przez związek rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020.

Rywalizacja w ramach rozgrywek III ligi zostaje zakończona z awansami bez spadków. Oznacza to, że w nowym sezonie w II lidze zagrają rezerwy Śląska Wrocław, a Ruch kończy rozgrywki na trzecim miejscu. Poniżej udostępniamy pełną treść komunikatu Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

Szanowni Państwo, Zarząd Śl. ZPN na dzisiejszym posiedzeniu, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Śl. ZPN.

Sezon 2019/2020 został zakończony z awansami bez spadków. Po posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Śl. ZPN, które odbędzie się jutro – przedstawimy Państwu zweryfikowane tabele i grupy rozgrywkowe.

Szanowni Państwo, temat zakończenia rozgrywek budzi szereg kontrowersji, dlatego jeszcze raz podkreślam, decyzja Zarządu Śl. ZPN została poparta konsultacjami z klubami, które jednoznacznie opowiedziały się za takim rozwiązaniem. Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są dla nas priorytetem. Proszę, dbajcie o siebie i innych i z optymizmem przygotowujmy się do rozpoczęcia nowego sezonu, który po wysłuchaniu Waszego głosu, chcemy rozpocząć jak najszybciej.

Warunek konieczny – zniesienie zakazu rozgrywania meczów piłkarskich w niższych ligach.

#Razem damy radę

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej

(-) Henryk Kula

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa