Mikołaj Zastawnik dostał ofertę z najlepszej ligi świata

Mikołaj Zastawnik dostał ofertę z najlepszej ligi świata
Klub z ligi hiszpańskiej złożył propozycję Mikołajowi Zastawnikowi. 23-latek pozostanie jednak w Chorzowie na kolejny sezonFot. Adrian Ślązok

Osasuna Magna – szósta drużyna ligi hiszpańskiej – chciała pozyskać jednego z najlepszych polskich futsalowców Mikołaja Zastawnika z Cleareksu Chorzów. Kluby nie porozumiały się jednak w sprawie warunków transferu.

23-letni Zastawnik to jeden z liderów Cleareksu, od kilku sezonów etatowy reprezentant Polski, uczestnik Euro 2018. Nic więc dziwnego, że jego nazwisko figuruje w notesach menadżerów i trenerów zagranicznych klubów. Niedawno otrzymał ciekawą ofertę z ligi hiszpańskiej, uznawanej za najlepszą ligę świata.

Mikołaja Zastawnika chciała pozyskać Osasuna Magna, szósty (w momencie przerwania rozgrywek z powodu koronawirusa) zespół ligi hiszpańskiej, grający w niej nieprzerwanie od sezonu 1998/99.

– Dostałem wiadomość od władz Osasuny, że są zainteresowani moją osobą. Przedstawili mi wstępnie, jak to miałoby wyglądać. Dwa dni później odezwał się do mnie trener Osasuny. Rozmawiałem z nim, przedstawił plan na trzy lata, bo kontrakt miał być 3-letni. Mówił, że jest bardzo zainteresowany i chciałby mnie widzieć w swojej drużynie. Również wyraziłem zainteresowanie i poszedłem do władz Cleareksu – relacjonował Zastawnik w programie „Łączy Nas Futsal”.

Kontrakt „Mikiego” z Cleareksem obowiązuje do końca sezonu 2020/21. Znalazł się w nim zapis zezwalający piłkarzowi na wyjazd za granicę, ale na zasadzie wypożyczenia. Tymczasem klub z Pampeluny był zainteresowany transferem definitywnym.

– Poprosiliśmy hiszpański klub o przedstawienie propozycji. Jednak ich oferta okazała się dla nas nie do zaakceptowania. Wypożyczenie ich nie interesowało, chcieli pozyskać Mikołaja praktycznie za darmo – powiedział nam Andrzej Leszczyński, prezes Cleareksu Chorzów.

Temat transferu upadł. Zastawnik będzie grać w przyszłym sezonie w Chorzowie, a jednocześnie kończyć studia na kierunku pedagogika. Później być może uda mu się spełnić marzenie, jakim jest wyjazd do silnej ligi zagranicznej.

– Pozostaję w dobrych relacjach z trenerem Osasuny i mam nadzieję, że w przyszłości tak się potoczy ta sprawa, że będzie mi dany ten wyjazd – dodał Zastawnik w programie „Łączy Nas Futsal”.

23-latek występuje w Chorzowie od 2015 r. Zdobył z Cleareksem Puchar Polski (2017) oraz brązowy medal Futsal Ekstraklasy (2019).

Czytaj także: PZPN podjął decyzję. Clearex czwarty w lidze, ma jeszcze szansę na Puchar Polski

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości