21 pytań na XXI wiek. Rozważania o przyszłości w Pavilonie A

21 pytań na XXI wiek. Rozważania o przyszłości w Pavilonie A
Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu jest miejscem, w którym odbywa się wiele różnych wydarzeń kulturalnych.Fot.: P. Mikołajczyk

W najbliższy wtorek 19 maja odbędzie się kolejna audycja na żywo transmitowana na profilu Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu ilustrowana wybraną muzyką. Tym razem kontynuowana będzie lektura i rozważania o książce Yuvala Noah Harariego „21 lekcji na XXI wiek”. Czyta Mirosław Sobczak.

Yuval Noah Harari to izraelski historyk i profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Jest autorem bestsellerów Sapiens: od zwierząt do bogów (2011) i Homo deus: krótka historia jutra (2016). Początek spotkania we wtorek 19 maja o godzinie 19:00. Poniżej zapowiedź organizatorów wydarzenia.

Historia dzieje się na naszych oczach! Czy to było do przewidzenia? „Zdaniem izraelskiego myśliciela, technika i biotechnologia wkrótce zmienią świat w stopniu nie mającym swojego odpowiednika w przeszłości. Według Harariego nie powinniśmy pozostawiać decyzji o przyszłości ludzkiej cywilizacji korporacjom, przypadkowi i anonimowym siłom. Zmian, ku których zmierzamy, nie da się uniknąć, warto – o czym przekonuje Harari – zastanowić się, jak możemy stawić im czoła… 21 najważniejszych pytań przed którymi stanęła ludzkość. Czy sztuczna inteligencja zastąpi ludzi ? Czy da się uniknąć katastrofy ekologicznej ? Jak będzie wyglądać świat zmodyfikowanych biotechnologicznie ludzi ? Czy demokracja przetrwa ? Czy terroryści sięgną po broń jądrową ? Czy rynek będzie decydował o wszystkim ? ”

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa