Historyczna publikacja. Każdy może się przyłączyć

Historyczna publikacja. Każdy może się przyłączyć

W zeszłym roku obchodziliśmy setną rocznicę działalności kulturalnej w budynku Miejskiego Domu Kultury Batory. Z tej okazji powstał film, zorganizowano kilka koncertów i spotkań autorskich. Przed nami kulminacyjny punkt obchodów – premiera albumu fotograficznego „Sto twarzy Domu Kultury”.

Pracownicy MDK Batory odbyli prawie sto spotkań z ludźmi związanymi z tą instytucją. Wśród nich znaleźli się nie tylko pracownicy, artyści czy naukowcy, ale też osoby, które uczęszczały na zajęcia do placówki przy ul. Stefana Batorego 6 – niektóre z nich nawet przez 40 lat. Dla wielu z nich był to drugi dom.

– Tutaj spędzili najpiękniejsze lata swojego życia, nawiązywali przyjaźnie, odnajdywali swoje życiowe połówki, rozwijali pasje, stawiali pierwsze kroki na scenie, by w przyszłości podbijać serca fanów w całym kraju, jak to miało miejsce choćby w przypadku Pani Katarzyny Bovery. Chcąc uczcić ich wkład w ciągłość naszej tradycji czekaliśmy z niecierpliwością na zakończenie pracy nad albumem – czytamy na stronie MDK Batory.

Prace nad historyczną publikacją wciąż trwają, ponieważ wszelkie środki finansowe instytucji zostały skierowane na walkę z koronawirusem, a wydanie albumu zeszło na chwilowo dalszy plan. Sytuacja epidemiczna została względnie opanowana, w związku z tym wznowiono działania zmierzające do wydania „Stu twarzy Domu Kultury”.

– Próbujemy wszelkimi sposobami zebrać środki na to wydawnictwo jak najszybciej, stąd pomysł na zbiórkę. Wielu ludzi dopytuje kiedy ukaże się album i na razie nie jesteśmy w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Niestety są też postaci w albumie, które nie doczekały publikacji i odeszły od nas w najmniej oczekiwanym momencie – informuje MDK Batory.

Przez kolejne 100 dni na fanpage Batory 80/100 codziennie będzie publikowana jedna z twarzy Miejskiego Domu Kultury Batory, aby promować zbiórkę i umożliwić zakończenie prac nad albumem.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć finansowo projekt, jeśli wyrażą taką wolę, zostaną wymienione w publikacji jako mecenasi kultury. Do zrzutki można dołączyć tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa