Reklama:


Nowy rezonans gotowy do pracy

Nowy rezonans gotowy do pracy

Zakończyła się instalacja sprzętu i aranżacja pracowni, w której stanął rezonans magnetyczny. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiony za środki z zeszłorocznego finału. Najwyższej klasy sprzęt, warty 5 milionów złotych, pozwoli na sprawne diagnozowanie nawet noworodków.

– Jestem ogromnie wdzięczny Jurkowi Owsiakowi, całej Orkiestrze, ale i wszystkim, którzy wsparli zeszłoroczną zbiórkę. Podziękowania też dla władz Chorzowa, dzięki którym otrzymaliśmy pieniądze na remont i adaptację nowej pracowni – mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Miasto przekazało środki na remont w wysokości 800 tysięcy złotych. Kolejne 400 tysięcy pochodziło z budżetu szpitala. Za te pieniądze udało się wyremontować pracownię, w której teraz stanął sprzęt do diagnostyki obrazowej dzieci. Sprzęt ma niecodzienną szatę graficzną, a zamontowany na ścianie projektor ma wyświetlać animacje.

– Ma to na celu zająć uwagę dziecka, aby lepiej znosiło całe badanie, bo wiemy, że choć bezbolesne, to może być stresujące dla małych pacjentów. Ponadto sprzęt wykonuje ciche sekwencje, dzięki którym hałas podczas badania zostaje zredukowany – tłumaczy dr n.med. Katarzyna Lipka, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej.

Początkowo Zespół Szpitali Miejskich i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miały zorganizować wydarzenie medialne z okazji uruchomienia nowego rezonansu. Niestety z powodu pandemii koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa, zrezygnowano z tego pomysłu. Szpital zorganizował jednak swoisty wirtualny briefing prasowy, na którym zaprezentowano sprzęt.

Rezonans magnetyczny – wirtualny briefing

Rezonans magnetyczny w szpitalu dziecięcym jest już gotowy do pracy! Zwyczajowo w takich momentach dzielimy się radością z nowego sprzętu na briefingach prasowych dla dziennikarzy, którzy przygotowują artykuły i materiały, które potem docierają do Was. Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany, dlatego – jak wszystko ostatnio – briefing przenieśliśmy do świata wirtualnego. Zobaczcie briefing (prawie live 😉 ), w którym występują: dr Jerzy Szafranowicz – dyrektor ZSM, dr n. med. Katarzyna Lipka – kierownik pracowni diagnostyki obrazowej i jedyny, niepowtarzalny Jurek Owsiak – szef WOŚPTo już kolejny dar, który otrzymaliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za wszystkie dziękujemy i będziemy z Wami grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! <3

Opublikowany przez Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie Wtorek, 19 maja 2020

Chorzowianie otrzymali zapewnienie, że Jurek Owsiak niebawem odwiedzi szpital przy ul. Truchana i osobiście oficjalnie otworzy pracownię.

– Pogonimy koronawirusa i zapukamy do Waszych drzwi, bo przy takich okazjach chcemy być osobiście. Kochamy Was wszystkich bardzo mocno. Niech żyje Chorzów, niech żyje Wasz szpital – mówi Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości