Wybuchowe znalezisko. Saperzy i ewakuacja mieszkańców

Wybuchowe znalezisko. Saperzy i ewakuacja mieszkańców

W poniedziałek 18 maja przy ul. Cyprysowej w Chorzowie Starym przy granicy z Siemianowicami, w trakcie prac budowlanych znaleziono 30 centymetrowy pocisk. Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopalisku powiadomiono wojskowy patrol saperski.

Na czas działań saperów na bezpieczną odległość odizolowano 22 mieszkańców pobliskich domów. Tego samego dnia niewypał został przetransportowany w bezpieczne miejsce. Dzisiaj w okolicach 10:00 moździerzowy pocisk został zabrany przez saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

– Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji – apeluje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa