Reklama:


Zmiany w Parku Śląskim. Drugi etap remontu alei Harcerskiej

Remont Alei Harcerskiej ma się zakończyć na początku sierpnia.Fot.: Park Śląski

Aleja Harcerska to jeden z ważniejszych i najczęściej uczęszczanych traktów komunikacyjnych w Parku Śląskim. Prace na tym odcinku mają się zakończyć na początku sierpnia i będą kosztować prawie 2 miliony złotych.

W zeszłym roku, dzięki środkom z Programu Modernizacji Parku Śląskiego, wyremontowano odcinek al. Harcerskiej między ulicą Parkową a rondem przy Stadionie Śląskim. Drugi etap prac obejmuje kilkusetmetrowy odciek od ronda do alei Klonowej. Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i kanalizacji deszczowej. Aleja Harcerska zdecydowanie wymagała już naprawy i częściowej wymiany podbudowy.

– Szczególnie po burzach widać, że woda w tym miejscu stoi. Dlatego tak ważny jest również remont kanalizacji. Nie była modernizowana od początku powstania parku – podkreśla Maciej Gabryś, wiceprezes Parku Śląskiego.

Tego typu prace oznaczają też utrudnienia nie tylko dla zmotoryzowanych, ale również dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy. Roboty na alei Harcerskiej są obecnie prowadzone na jednej z nitek. Dopiero po ich zakończeniu rozpoczną się po drugiej stronie. Chodzi o to, aby główny ciąg komunikacyjny był w miarę możliwości dostępny.

– Uprzejmie prosimy osoby korzystające z uroków Parku o wzięcie pod uwagę prowadzonych prac remontowych i występujących utrudnień. Warto mieć na uwadze, że dzięki nim jakość tej przestrzeni, ku zadowoleniu wszystkich użytkowników poprawi się. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Zarządu Parku Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości