Reklama:


Dowiedz się więcej o życiu pszczół. Warsztaty online z dachu ChCK

Dowiedz się więcej o życiu pszczół. Warsztaty online z dachu ChCK

Z okazji obchodzonego w ubiegłym tygodniu Światowego Dnia Pszczół, Pasieka Artystyczno – Edukacyjna w Chorzowskim Centrum Kultury rozpoczęła cykl warsztatów pszczelarskich online.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak ważne i pożyteczne są te małe stworzenia, a także jak wygląda proces powstawania miodu oraz innych pszczelich produktów. Nie zabraknie również innych ciekawostek na temat pszczół, ich społeczności oraz fukcjonowania miejskich uli. Pierwszy odcinek warsztatów można zobaczyć w materiale filmowym dostępnym niżej. Spotkania prowadzi Krzysztof Poppe z pasieki Śląskie Miody.

Chckowska Pasieka Artystyczno – Edukacyjna zaprasza na warsztaty pszczelarskie on-line

#1 WIRTUALNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE ???W nawiązaniu do wczorajszego Światowego Dnia Pszczół ??? Chckowska Pasieka Artystyczno – Edukacyjna, na którą składają się ule umieszczone na dachu naszej instytucji, zamieszkałe przez 100 tys. pszczół, zaprasza na nowy cykl warsztatów pszczelarskich on-line! ? Prowadzenie: Krzysztof PoppeW trakcie warsztatów dowiecie się Państwo m.in:? jak niezwykle ważne i pożyteczne są te małe stworzenia;? poznacie proces powstawania miodu oraz produkty pszczele;? usłyszycie ciekawostki na temat pszczół, rodziny pszczelej oraz fukcjonowania uli w mieście.Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach, na które odpowiemy w kolejnym odcinku! 🙂 ?Chorzowskie Centrum Kultury Śląskie Miody Pasieka Edukacyjna – Skrzydlaci Przyjaciele

Opublikowany przez Chorzowskie Centrum Kultury Czwartek, 21 maja 2020

Pasiekę na dachu ChCK tworzy 100 tysięcy pszczół mieszkających w 3 ulach. Dzięki ich pracy powstaje rocznie ok 30 kg miodu. Z badań przeprowadzonych przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej wynika, że miody z pasiek miejskich są często zdrowsze od tych produkowanych na wsiach i przedmieściach. Wszystko za sprawą pestycydów, których nie używa się w mieście.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości