Reklama:


Sprawcy brutalnego pobicia w rękach policji

W mieszkaniach sprawców pobicia znaleziono inne, obciążające ich przedmioty.Fot.: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Kryminalni z chorzowskiej komendy wspierani przez policjantów z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 5 pseudokibiców, którzy brutalnie pobili dwóch mężczyzn i kobietę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

W październiku ubiegłego roku w jednym z lokali przy ul.Wolności doszło do brutalnego pobicia małżeństwa z Chorzowa oraz mężczyzny ze Świętochłowic. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Dzięki drobiazgowej analizie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów.

W zeszłym tygodniu o godzinie 6:00 wspierani przez policjantów z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjnych kontrterrorystów z Katowic i Opola, weszli jednocześnie do 5 mieszkań na terenie Chorzowa i miast ościennych, gdzie zatrzymali podejrzanych.

W trakcie przeszukań policjanci ujawnili narkotyki, przedmioty przypominające broń, ponad 600 sztuk amunicji, materiały pirotechniczne prawie 40 opakowań środków chemicznych przypominających leki, znaczne ilości gotówki zarówno w walucie polskiej, jak i obcej oraz biżuterię. Mężczyźni w wieku od 26 do 40 lat usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości