Clearex celuje w puchar. W piątek pozna rywala

Clearex celuje w puchar. W piątek pozna rywala
Na zdjęciu: Przemysław Dewucki z CleareksuFot. Adrian Ślązok

Sezonu ligowego nie udało się dokończyć z powodu pandemii. Jest za to coraz większa szansa na wyłonienie zdobywcy Pucharu Polski. Na placu boju pozostały cztery drużyny, w tym Clearex.

Oprócz chorzowian do półfinału Pucharu Polski awansowali medaliści niedawno zakończonych rozgrywek ligowych: mistrz kraju Rekord Bielsko-Biała, wicemistrz Constract Lubawa oraz brązowy medalista Gatta Zduńska Wola.

PZPN podjął decyzję, że rozgrywki mają zostać zakończone do 31 sierpnia, oczywiście jeśli będzie to możliwe przy zastosowaniu się do obowiązujących przepisów. Rząd stopniowo odmraża kolejne części gospodarki i sportu, rośnie więc szansa na wyłonienie triumfatora.

W piątek (29.05.) Clearex pozna rywala w półfinale PP. W siedzibie PZPN odbędzie się losowanie tej fazy. Wkrótce powinniśmy też poznać terminy półfinałów i finału.

– W kuluarach mówiło się o turnieju Final Four, ale byliśmy przeciwni takiemu rozwiązaniu. Jeżeli w regulaminie przewidziano mecz i rewanż – zarówno w półfinale, jak i w finale – to powinniśmy w sierpniu rozegrać te spotkania. Myślę, że Puchar Polski może zostać wznowiony w połowie sierpnia – powiedział nam Andrzej Leszczyński, prezes Cleareksu.

Przypomnijmy, że drużyna Mirosława Miozgi w ubiegłym tygodniu wzowiła treningi w hali przy ul. Dąbrowskiego, po ponad 2 miesiącach przerwy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa