Reklama:


Niezwykły wieczór w Pavilonie A. Nagranie z przedpremierowego koncertu

Niezwykły wieczór w Pavilonie A. Nagranie z przedpremierowego koncertu

W Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu odbył się wczoraj przedpremierowy koncert online Piotra Damasiewicza i Krzysztofa Kasprzyka. Występ promował ich najnowszy projekt „Vienna Suite”.

Piotr Damasiewicz – Damaś to muzyczny wizjoner oraz jeden z najbardziej oryginalnych i kreatywnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. W 2013 roku zdobył Fryderyka, jest także twórcą orkiestry Power of the Horns. W Pavilonie A wystąpił z saksofonistą i improwizatorem Krzysztofem Kasprzykiem, artystą na stałe mieszkającym w Wiedniu. Tego wieczoru w trakcie prawie 40 minutowego koncertu zaprezentowali m.in.: materiał z “Vienna Suite” – nowego projektu muzycznego polsko-austriackiego progresywnego kwartetu jazzowego Piotr Damasiewicz Vienna Connections.

– Jest to tylko namiastka myśli i klimatu, jaki udało nam się stworzyć na płycie ponieważ dziś występujemy w duecie, bez sekcji rytmicznej, która musiała zostać w Wiedniu – komentował Piotr Damasiewicz, twórca „Vienna Suite”

Pomimo uszczuplonego składu artystom udało się stworzyć wyjątkowy nastrój i zabrać odbiorców w muzyczną podróż. Transmisja z wczorajszego wydarzenia dostępna jest w filmie zamieszczonym niżej.

Piotr Damasiewicz Viennese Connections

Zapraszamy na wyjątkowy przedpremierowy koncert online prosto z Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu w Miasto Chorzów. Jeden z najbardziej oryginalnych i kreatywnych trębaczy polskiej sceny jazzowej, muzyczny wizjoner, zdobywca Fryderyka, twórca orkiestry Power of the Horns Piotr Damasiewicz – Damas oraz saksofonista i improwizator Krzysztof Kasprzyk www.chriskasprzyk.com www.chriskasprzyk1.bandcamp.com na stałe mieszkający w Wiedniu zaprezentują na żywo m.in. materiał z “Vienna Suite” – nowego projektu muzycznego polsko-austriackiego progresywnego kwartetu jazzowego Piotr Damasiewicz Vienna Connections.

Opublikowany przez Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu Środa, 27 maja 2020

Koncert cieszył się sporym zainteresowaniem widzów – transmisja ma już ponad 1200 wyświetleń.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa