Reklama:


Clearex poznał rywala w walce o finał Pucharu Polski

Clearex poznał rywala w walce o finał Pucharu Polski
W ostatnim meczu z Gattą Clearex był górą. W październiku zwyciężył w hali MORiS 4:3. Na zdjęciu: Tomasz Golly walczy z Michałem Szymczakiem Fot. Adrian Ślązok

Gatta Active Zduńska Wola będzie przeciwnikiem Cleareksu Chorzów w półfinale Pucharu Polski w futsalu. Terminy meczów nie zostały na razie podane.

W pucharowej rywalizacji na placu boju zostali sami wielcy – cztery najlepsze zespoły przedwcześnie zakończonego sezonu Futsal Ekstraklasy: mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, wicemistrz Constract Lubawa, brązowy medalista Gatta Active Zduńska Wola oraz czwarta drużyna rozgrywek ligowych Clearex Chorzów.

W piątek w siedzibie PZPN odbyło się losowanie półfinałów Pucharu Polski. Rekord zagra z Constractem, zaś Gatta z Cleareksem. Na razie nie podano terminów spotkań, wiadomo natomiast, że rywalizacja w PP musi zostać zakończona do 31 sierpnia br.

W regulaminie rozgrywek przewidziane są mecze i rewanże – zarówno w półfinale, jak i w finale. Jednak Adam Kaźmierczak, przewodniczący komisji do spraw futsalu i piłki plażowej PZPN, zwrócił uwagę na fakt, że wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w kraju.

– Chcielibyśmy, aby zostały rozegrane dwumecze: mecz i rewanż. Jeżeli nie, to brane są pod uwagę rozmaite warianty. Np. jeden mecz, którego gospodarzem będą zespoły wymienione na pierwszym miejscu, albo turniej Final Four – powiedział Kaźmierczak cytowany na profilu Futsal Ekstraklasy w mediach społecznościowych.

Podopieczni Mirosława Miozgi w drodze do półfinału pokonali kolejno: Heiro Rzeszów (8:3, na wyjeździe), FC Toruń (4:1, u siebie) oraz Maxfarbex Busko-Zdrój (7:2, na wyjeździe).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości