Reklama:


Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu zostanie dokończony we wrześniu

Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu zostanie dokończony we wrześniu
Przed rokiem po Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu sięgnęli piłkarze MatecoFot. Chorzowianin.pl/Magazyn ChLF FLASH

Czternasta edycja pucharowych rozgrywek w Chorzowie miała się zakończyć w maju, ale z uwagi na pandemię została przerwana. Zwycięzcę poznamy we wrześniu.

Koronawirus najpierw storpedował sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. Został on zakończony po 17 z 22 kolejek. Nie udało się także kontynuować – we wcześniej zaplanowanych terminach – rywalizacji w Pucharze Chorzowskiej Ligi Futsalu (triumfatora mieliśmy poznać 17 maja).

Przypomnijmy: czternasta edycja Pucharu ChLF rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, bo już w listopadzie 2019 r. Wyłoniono wówczas ćwierćfinalistów. Do rozegrania pozostało siedem spotkań (1/4 finału, 1/2 finału oraz finał).

Gdy rząd rozpoczął odmrażanie sportu, pojawiła się szansa na dokończenie Pucharu ChLF. Organizatorzy – Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie – sondowali możliwość wznowienia rywalizacji w weekend 6-7 czerwca. Jednak z uwagi na to, że wciąż nie ma zgody na prowadzenie rozgrywek sportowych w hali, odstąpili od tego pomysłu.

Co dalej? Jak dowiedzieliśmy się w MORIS Chorzów, Puchar ChLF zostanie dokończony w jeden z weekendów we wrześniu br. Na sobotę zaplanowane będą ćwierćfinały, zaś na niedzielę półfinały i finał. Natomiast po meczu o trofeum odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych drużyn – zarówno w pucharze, jak i w lidze.

Poniżej przypominamy, jakie spotkania pozostały jeszcze do rozegrania w Pucharze ChLF 2020.

Pary ćwierćfinałowe
Irex Gaz – Riker-Silesia
AC Hilda – Contra
Budoserwis – Bryka
Mateco – Victoria Klimzowiec

Pary półfinałowe
Irex Gaz/Riker Silesia – AC Hilda/Contra
Budoserwis/Bryka – Mateco/Victoria

Finał
zwycięzca półfinału 1 – zwycięzca półinału 2

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa