Stworzyli książkę kucharską online. Walczą w finale konkursu

Stworzyli książkę kucharską online. Walczą w finale konkursu

32 szkoły w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu – w tym jedna z Chorzowa. Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi walczy o zwycięstwo w konkursie „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Dzieci uczęszczające do świetlicy w SP 12 wzięły udział w konkursie i zrealizowały wszystkie scenariusze przygotowane przez organizatorów.

– Było przy tym wiele śmiechu i zabawy, a przede wszystkim dzieci dostały solidną dawkę wiedzy. Efektem końcowym naszej pracy jest książka kucharska, która powstała w trybie on-line. Przewodnim tematem były owoce i warzywa. Powstało wiele kolorowych i pysznych sałatek – informuje SP 12 na stronie konkursowej.

Aby pomóc wygrać naszej szkole należy wejść na stronę konkursu i kliknąć w przycisk oddaj głos. Aby głos był ważny należy podać swój adres email i kliknąć w link w wiadomości zwrotnej. Szczegóły dotyczące głosowania wyjaśnione są również na stronie organizatora. Wszyscy sympatycy szkoły muszą się pospieszyć – konkurs trwa tylko do końca miesiąca.

„Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” to program skierowany do uczniów klas „0” oraz I-III szkół podstawowych. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości