Reklama:


Nie żyje Piotr Rocki. Z Cleareksem zdobył mistrzostwo Polski

Nie żyje Piotr Rocki. Z Cleareksem zdobył mistrzostwo Polski
Piotr Rocki (z prawej) w styczniu 2016 r. gościł na 20-leciu Cleareksu Chorzów. Obok założyciel klubu i honorowy prezes Zdzisław WolnyFot. Adrian Ślązok

1 czerwca, w wieku 46 lat, zmarł Piotr Rocki. W piłkarskiej Ekstraklasie rozegrał prawie 300 spotkań. Występował także w hali, w barwach chorzowskiego Cleareksu, z którym został mistrzem kraju.

Rocki trafił do szpitala z powodu pęknięcia tętniaka. Od początku stan byłego piłkarza określany był jako bardzo ciężki. Niestety 46-latek zmarł w poniedziałek, 1 czerwca, w szpitalu w Bytomiu. Poinformował o tym jego syn Denis. „Niestety tata przegrał swój ostatni mecz dziękuje wszystkim za słowa wsparcie w imieniu rodziny. Tato Kocham Cię” – napisał na Twitterze Denis Rocki.

Piotr Rocki był jedną z najbarwniejszych postaci Ekstraklasy na przełomie wieków. To dzięki niemu powstało pojęcie „cieszynka”. Po strzelonych golach odgrywał z kolegami z drużyny zabawne scenki – naśladował m.in. Lajkonika (po bramce z Wisłą Kraków), dyskobola (po trafieniu z Dyskobolią Grodzisk Wlkp.) albo parowóz (po golu z Lechem Poznań).

Rozegrał w Ekstraklasie 291 spotkań, strzelił 44 goli. Pochodził z Warszawy – grał m.in. w Polonii i przez sezon (2008/09) w Legii, ale był mocno związany ze Śląskiem. Występował w wielu klubach z naszego regionu – m.in. Górniku Zabrze, Odrze Wodzisław, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, GKS-ie Tychy czy Polonii Bytom.

„Rocky” – bo taki miał pseudonim – wywalczył Puchar Polski z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. i Superpuchar z Legią. Nigdy nie dane mu było cieszyć się z mistrzowskiego tytułu w futbolu.

Zdobył natomiast mistrzostwo Polski w halowej odmianie tej dyscypliny – w barwach Cleareksu Chorzów. Rocki wzmacniał zespół z naszego miasta, gdy tylko miał na to zgodę z klubów piłkarskich (m.in. z Odry Wodzisław).

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Rockiego, mistrza Polski w barwach CLEAREX-u Chorzów. Zapamiętamy go nie tylko jako świetnego, wszechstronnego piłkarza, prezentującego niebagatelne umiejętności zarówno na trawiastym boisku, jak i w hali, ale też jako przesympatycznego, wesołego człowieka. Świętował z całą clearexową rodziną 20-lecie naszego klubu, niestety na gali ćwierćwiecza już Go z nami nie będzie” – tak Rockiego pożegnał Clearex.

Clearex to niejedyny chorzowski akcent w rodzinie Rockich. Drugi z synów Piotra Rockiego – Kevin – występował w zespole juniorów Ruchu Chorzów. W 2017 r. zdobył z nim wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, później grał w Ruchu Radzionków, a ostatnio w AKS Mikołów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości