Park Śląski walczy z nielegalnymi wysypiskami

Park Śląski walczy z nielegalnymi wysypiskami

Kolejne dzikie wysypisko zniknęło z terenu zarządzanego przez Park Śląski. Zaśmiecony obszar przy ul. Bytkowskiej porządkowano przez kilka dni i wywieziono aż cztery transporty odpadów. Trwa ustalanie osób, które przyczyniły się do powstania tego dzikiego wysypiska.

Tylko w 2019 roku Park Śląski zlikwidował aż 8 dzikich wysypisk. Znajdowały się one w okolicach ul. Siemianowickiej i Bytkowskiej, a jedno nawet w jego centralnej części, przy Alei Żyrafy. Władze Parku apelują do wszystkich, którzy zauważą nielegalne wyrzucanie odpadów na terenie Parku Śląskiego, aby zgłaszali te incydenty w budynku dyrekcji bądź na Straż Miejską.

– Przypominamy, że Park Śląski jest w coraz większej części objęty monitoringiem, a miejsca, gdzie dotąd powstawały dzikie wysypiska, są szczególnie kontrolowane. Likwidacja dzikich wysypisk to dodatkowy koszt dla Parku Śląskiego, tę kwotę można by było przeznaczyć na doposażenie Parku w ławki, czy też urządzenia zabawowe – informują władze Parku.

Wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych będzie karane, a osoby za to odpowiedzialne zapłacą grzywnę i poniosą koszt wywozu odpadów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości