Wracają baseny i siłownie. Nowe zasady korzystania z obiektów

Wracają baseny i siłownie. Nowe zasady korzystania z obiektów

Od soboty 6 czerwca do dyspozycji użytkowników ponownie będą miejskie baseny i siłownie. Zgodnie z wytycznymi, na każdym z obiektów będą obowiązywały limity osób oraz specjalne zasady bezpieczeństwa.

Przed wejściem na teren obiektu trzeba założyć maseczkę i zdezynfekować ręce. W oczekiwaniu na zakup biletu należy zachować bezpieczny dystans społeczny. Sugerowana jest płatność kartą. W szatni i w czasie ćwiczeń nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Aby było możliwe zachowanie dystansu część szafek została wyłączona z użytku. Po zakończeniu ćwiczeń i wyjściu z szatni ponownie należy założyć maseczkę.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie przygotował specjalne filmy instruktażowe przedstawiające nowe zasady korzystania z poszczególnych obiektów.

Na basenie przy pl. Powstańców Śląskich może przebywać jednocześnie 20 osób, w tym 4 na jednym torze. Saunarium i jacuzzi czasowo będą niedostępne dla użytkowników. Szczegółowe informacje dostępne są w filmie zamieszczonym poniżej.

Na basenie przy ul. Granicznej mogą pływać jednocześnie 24 osoby, 4 na jednym torze. Użytkownicy będą mogli korzystać z sauny suchej – maksymalnie 2 osoby w jednym czasie. Szczegóły dostępne są w filmie.

Siłownia MORiS przy ul. Dąbrowskiego została poszerzona o dodatkową salkę. Na każdej z nich może ćwiczyć po 14 osób. Po zakończeniu ćwiczeń należy każdorazowo zdezynfekować używany przyrząd. Więcej informacji dostępnych jest w filmie instruktażowym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa