To już dziś. Koncert samochodowy Freli

To już dziś. Koncert samochodowy Freli

Po sukcesie kina samochodowego przyszedł czas na kolejne wydarzenie kulturalne realizowane w tej nietypowej formie – koncert samochodowy.

W środę 10 czerwca na parkingu przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji wystąpią Frele. To zespół założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello” Adele, „Despacito” Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire” Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe” i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Koncert samochodowy rozpocznie się o godzinie 18:00 na parkingu przy ul. Cichej w Chorzowie. Bilety w cenie 50 zł od samochodu dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej przez stronę Chorzowskiego Centrum Kultury. Uczestnicy koncertu ustawią się pod sceną swoimi autami, dzięki czemu utrzymają bezpieczny dystans społeczny. Dźwięk będzie transmitowany na dedykowaną częstotliwość, na którą trzeba będzie dostroić radio. Koncerty samochodowe odbyły się już w Danii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkały się z dużą przychylnością publiczności.

Osoby, które przyjadą tego dnia na parking przy powinny przed, w trakcie oraz po koncercie, pozostawać w samochodach. Dopuszczone są jedynie auta osobowe, a uczestnicy będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Chorzowskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania wydarzenia w przypadku wprowadzania nowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości