Zatrzymani przy miejscu zdarzenia. Złodzieje kabli w areszcie

Zatrzymani przy miejscu zdarzenia. Złodzieje kabli w areszcie

Kierownik Ogniwa Patrolowego chorzowskiej komendy zatrzymał trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli przewody elektryczne. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierownik Ogniwa Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie i policjant z prewencji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych usłyszeli komunikat dyżurnego o kradzieży przewodów elektrycznych z hurtowni mieszczącej się na terenie Chorzowa. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie w trakcie rozmowy ze świadkiem zdarzenia zauważyli na sąsiedniej posesji młodego mężczyznę, który próbuje podnieść zwój kabla. Gdy spostrzegł policjantów, zaczął uciekać jednak chwilę później wspólnie z pozostałymi sprawcami siedział w kajdankach na tylnej kanapie radiowozu.

Złodziejami zajęli się śledczy z chorzowskiej dwójki. 20-latkowie usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zadecyduje sąd, za to przestępstwo grozi im nawet 5-letni pobyt w więzieniu. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, które powróciło już do właściciela.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa