Trwa usuwanie szkód po ulewie. Sytuacja wraca do normy

Trwa usuwanie szkód po ulewie. Sytuacja wraca do normy
Służby Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w trakcie usuwania skutków ulewy.Fot.: UM Chorzów

Wczoraj nad Chorzowem i sąsiednimi miastami przeszła burza połączona z gwałtownymi opadami deszczu, które wywołały miejscowe podtopienia. Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji całą noc likwidowało szkody.

Najpoważniejsze podtopienia odnotowano na ul. 16-lipca. Nastąpiło tam szybkie spiętrzenie wody, która wylała się strumieniem na ulicę i podtopiła 2 budynki mieszkalne. Obecnie trwa tam czyszczenie kanalizacji. Podobne zjawiska choć w mniejszym natężeniu zlikwidowano przy ul. Kluczborskiej i ul. Ratuszowej. Pracownicy wodociągów musieli interweniować również na starym osiedlu i na ulicach: Beskidzkiej, Gwareckiej, Lipińskiej, Żołnierzy Września, Podmiejskiej i Odrowążów.

Sieć kanalizacyjna w Chorzowie jest ogólnospławna. Nawalny deszcz, czyli anomalia, jaką można było wczoraj zaobserwować, zapycha kolektory i powoduje lokalne spiętrzenia wody i zalewanie ulic. Aby jak najszybciej opanować sytuację wszystkie pojazdy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od wczorajszego wieczora do teraz działają w terenie. Dodatkowo do likwidowania szkód zmobilizowano pracowników z obu zmian.

– Wystąpiły miejscowe podtopienia, ale cały czas nad tym pracujemy. Sytuacja została już opanowana, choć wciąż trwają prace w terenie – komentuje Jerzy Gricner, główny specjalista ds. utrzymania ruchu w Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa