Reklama:


Chorzów stawia na rowery. Kolejne inwestycje w infrastrukturę dla cyklistów

Chorzów stawia na rowery. Kolejne inwestycje w infrastrukturę dla cyklistów
Dzięki nowym inwestycjom będzie można bezpiecznie dojechać z Parku Śląskiego do ścisłego centrum miasta.Fot.: M. Banduch

W mieście systematycznie przybywa ścieżek rowerowych. Trwa budowa kolejnego odcinka łączącego Pnioki z Amelungiem. Pas dla rowerzystów powstanie również przy przebudowywanej ul. 3 Maja.

Fragment ścieżki na ul. 3 Maja od granicy ze Świętochłowicami jest już gotowy. Trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Parkowej, które skomunikują Park Śląski z infrastrukturą rowerową na ul. Kościuszki, prowadzącą do centrum miasta. Inwestycja kosztuje ponad 670 tys. zł, z czego ponad pół miliona pochodzi z dotacji.

– W Chorzowie stawiamy na rowery. Realizujemy obecnie dwie ważne inwestycje polegające na budowie ciągów pieszo-rowerowych. O tym, że mieszkańcy Chorzowa uwielbiają jazdę na dwóch kółkach świadczy popularność Kajteroza, chorzowskiego roweru miejskiego, który przebija popularnością swój katowicki odpowiednik – komentuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Druga inwestycja to budowa ciągu pieszo-rowerowego, łączącego Amelung z Pniokiami. Ścieżka pieszo-rowerowa będzie kontynuacją istniejących tras w rejonie stawu Amelung oraz wykonanych w trakcie przebudowy ul. 3 Maja. W efekcie powstanie połączenie między Amelungiem, Skałką i Pniokami. Koszt inwestycji wynosi 893 tys. zł, z czego z dotacji pochodzi niemal 760 tys. zł.

Budowę ścieżek współfinansuje Górnośląski Związek Metropolitalny w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Zadania muszą być zrealizowane do końca 2020 roku, a ścieżki rowerowe powinny spełniać standardy rowerowe GZM.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości