Kamil Lech z nowym kontraktem

Kamil Lech z nowym kontraktem
Kontrakt bramkarza będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku.Fot.: Ruch Chorzów

Kolejne ruchy kadrowe w drużynie Niebieskich mające na celu jak najszybsze ustalenie składu personalnego na nowy sezon. Bramkarz pierwszej drużyny, Kamil Lech, związał się z Ruchem nowym kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 r.

Wcześniej z drużyną Ruchu pożegnał się jego konkurent w walce o miejsce między słupkami, Dawid Smug, z którym nie przedłużono umowy. Drugim bramkarzem w pierwszej drużynie jest inny wychowanek, Tomasz Nowak, który mimo młodego wieku w zakończonym sezonie zaliczył udany debiut w seniorskiej piłce. Władze klubu zapowiedziały zakontraktowanie nowego bramkarza, którzy będzie mógł walczyć z wymienioną dwójką o bluzę z numerem 1.

Kamil Lech urodził się 15 września 1994 r. w Chorzowie. Jest synem byłego golkipera Ruchu – Piotra, który w przeszłości ponad 12 lat reprezentował barwy Ruchu, a w 1989 świętował z „Niebieskimi” mistrzostwo Polski. Kamil jest wychowankiem Ruchu. Debiut w pierwszym zespole zaliczył 28 sierpnia 2014 r. w dogrywce meczu rewanżowego IV rundy eliminacji Ligi Europy z Metalistem Charków, wszedł do bramki po czerwonej kartce dla Krzysztofa Kamińskiego. Między słupki wskoczył ponownie w 4. kolejce sezonu 2016/2017, po którym przeszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na Cichą wrócił latem 2018 r. W sumie zaliczył do tej pory 46 występów w „Niebieskich” barwach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa