Puchar Polski w futsalu. Clearex w połowie sierpnia wróci do gry

Mariusz Seget (z lewej) zdobył z Cleareksem Puchar Polski w 2017 r. W sierpniu ma szansę wywalczyć to trofeum ponownieAdrian Ślązok

Rozgrywki o Puchar Polski w futsalu zostaną dokończone w drugiej połowie sierpnia. Clearex Chorzów zmierzy się w półfinale z Gattą Zduńska Wola. Poznaliśmy terminy spotkań półfinałowych oraz finału.

Ostatni mecz futsalowcy Cleareksu rozegrali 11 marca br. W ćwierćfinale Pucharu Polski pokonali na wyjeździe Maxfarbex Busko-Zdrój 7:2. Później, po wybuchu pandemii, rozgrywki futsalowe w kraju zostały przerwane. Sezon w Ekstraklasie zakończono przedwcześnie, ale pozostała możliwość dokończenia rywalizacji w Pucharze Polski.

Clearex Chorzów liczył na wznowienie pucharowych bojów już w czerwcu, ale PZPN zdecydował, że decydująca faza – półfinały i finał – ma zostać rozegrana dopiero w drugiej połowie sierpnia. Właśnie poznaliśmy terminy spotkań.

W półfinałach Clearex zagra z Gattą Zduńska Wola. Pierwszy mecz odbędzie się w Zduńskiej Woli 15 lub 16 sierpnia. Rewanż – w hali MORiS w Chorzowie – 19 sierpnia. Druga para półfinałowa to Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa.

W przypadku awansu do finału Pucharu Polski chorzowianie będą gospodarzem pierwszego meczu o trofeum, który zaplanowano na 26 sierpnia. Rewanż odbędzie się 30 sierpnia.

Na razie nie wiadomo, czy podczas sierpniowych spotkań w PP na trybunach będą mogli zasiąść kibice. Według aktualnie obowiązujących przepisów rozgrywki halowe muszą być prowadzone bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że Clearex Chorzów dwukrotnie zdobywał Puchar Polski – w 2004 r. (na turnieju Final Four w Jaworznie) i w 2017 r. (po wygranej w finałowym dwumeczu z Rekordem Bielsko-Biała).

Co ciekawe, w sierpniowych półfinałach i finale drużyny będą mogły wystawić nowych zawodników, pozyskanych w przerwie spowodowanej pandemią. Cleareksu ten przepis akurat nie dotyczy – kadra prawdopodobnie pozostanie bez zmian, wszyscy zawodnicy już wcześniej przedłużyli umowy na sezon 2020/21.

Podopieczni Mirosława Miozgi w czerwcu udali się na urlopy. Przygotowania do rozgrywek pucharowych i kolejnego sezonu w Futsal Ekstraklasie rozpoczną prawdopodobnie w połowie lipca.