Reklama:


W maseczce, z zachowaniem dystansu i najlepiej swoim długopisem. Wybory prezydenta RP

W maseczce, z zachowaniem dystansu i najlepiej swoim długopisem. Wybory prezydenta RP

W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenta Rzeczypospolitej. Lokale wyborcze będą otwarte od 7 do 21. Przypominamy o szczególnych środkach ostrożności.

Miasto przypomina, że w lokalach wyborczych należy zasłonić usta i nos. Obowiązuje dezynfekcja rąk. Należy zachować odstęp 1,5 metra. Zaleca się używanie własnych rękawiczek jednorazowych oraz własnego długopisu.

O tym, jak należy oddać głos w yborach mówi specjalny spot przygotowany przez Państwową Komisję Wyborczą.

W Chorzowie uprawnionych do głosowania jest 80 927 wyborców. Głos będzie można oddać w 63 obwodowych komisjach wyborczych.

Komisje w lokalach wyborczych, według nowych przepisów muszą składać się z minimum trzech osób. Ze względów epidemiologicznych, w zamkniętych obwodach głosowania, czyli między innymi w domach opieki społecznej, w komisjach zasiądą zgłoszeni pracownicy tych placówek.

Trzy obwodowe komisje wyborcze będą gdzie indziej niż dotychczas. Obwód numer 28, obejmujący ulice znajdujące się na zboczach Góry Redena, zostanie przeniesiony z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych do Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7.

Obwody nr 32 i 33, obejmujące ulice znajdujące się na Klimzowcu, zostaną przeniesione z Klubu Pokolenie do Przedszkola nr 18 przy ul. Gałeczki 17.

520 mieszkańców Chorzowa zgłosiło chęć głosowania korespondencyjnego. Do dziś mieli czas, by wrzucić swój głos do skrzynki Poczty Polskiej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości