Reklama:


Clearex znów w krajowym składzie. Roman Wachuła odchodzi z klubu

Clearex znów w krajowym składzie. Roman Wachuła odchodzi z klubu
Roman Wachuła (przy piłce) w spotkaniu z Red Dragons PniewyAdrian Ślązok

Sezon 2019/20 Clearex Chorzów rozpoczynał z dwoma obcokrajowcami w składzie. Od 1 lipca kadra zespołu będzie w całości składać się z polskich zawodników.

Tylko przez rok występował w Cleareksie Roman Wachuła. Umowa wiążąca 34-latka z chorzowskim klubem wygasa 30 czerwca br., a współpraca nie zostanie przedłużona.

„Roman – dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas, za emocje, akcje, bramki. Życzymy powodzenia na dalszej futsalowej drodze” – tak pożegnał Wachułę chorzowski klub na oficjalnej stronie.

Wachuła, 50-krotny reprezentant Ukrainy, strzelił w sezonie 2019/20 pięć goli w Futsal Ekstraklasie, a także trzy gole w Pucharze Polski. Przyczynił się do awansu Cleareksu do półfinału PP, ale w decydujących meczach (odbędą się w sierpniu) już nie wystąpi.

Tym samym od 1 lipca w kadrze Cleareksu są wyłącznie polscy futsalowcy. Przed rokiem było inaczej – oprócz Wachuły w klubie był także inny zawodnik z Ukrainy, Wadim Iwanow. Ten drugi rozstał się z Cleareksem w połowie sezonu 2019/20, przechodząc do Berlandu Komprachcice.

Czytaj także: Wadim Iwanow: Czas w Cleareksie będę wspominać bardzo dobrze

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości