Ośrodek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną apeluje o wsparcie

Ośrodek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną apeluje o wsparcie

Dzienny Dom Pobytu Polskiego Towarzystwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Chorzowie przy ul. Beskidzkiej 6 prosi o pomoc w zaopatrzeniu w artykuły sanitarne potrzebne przed powrotem podopiecznych do placówki.

Ze wsparcia ośrodka korzysta 39 podopiecznych. Aktualnie nie mogą do niego przychodzić ze względu na sytuację epidemiczną. Z początkiem lipca będą mogli wrócić do Dziennego Domu Pobytu. Podopieczni, ze względu na trudne warunki bytowe w miejscach zamieszkania, korzystają w ośrodku z możliwości kąpieli i zrobienia prania. Z tego względu zapotrzebowanie na środki czystości jest duże. Najbardziej potrzebne są: rękawiczki jednorazowe, podkłady na łóżko, mydło w płynie, wilgotne chusteczki, ręczniki kuchenne, papier toaletowy, proszek i płyn do prania, płyny do dezynfekcji oraz maseczki. Poza tym, cały czas uzupełniane są zapasy herbaty i cukru, ponieważ słodka herbata to ulubiony napój podopiecznych.

Wymienione artykuły można przywieźć bezpośrednio do Dziennego Domu Pobytu przy ul. Beskidzkiej 6 lub do zaprzyjaźnionego sklepu charytatywnego „Pod Dobrym Aniołem” (Rynek 12). Pieniądze z dotacji samorządowej dla ośrodka starczą głównie na pokrycie wynagrodzeń pracowników. Środki potrzebne na spełnienie pozostałych potrzeb placówka pozyskuje ze zbiórek i od darczyńców.

– Chorzowianie zawsze okazują nam duże wsparcie i otwierają swoje serca. Wierzymy, że teraz będzie podobnie – mówi Jolanta Głogowska, kierownik Dzienny Dom Pobytu Polskiego Towarzystwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzienny Dom Pomocy można także wesprzeć finansowo wpłacając dowolną kwotę w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa