Reklama:


Pierwsza impreza na rynku po odmrożeniu

Pierwsza impreza na rynku po odmrożeniu

Wydarzenia wracają na nowy rynek. W sobotę 18 lipca od 10:00 do 21:00 odbędzie się druga edycja akcji „Ruszmy na Rynek”. W planie wymiana garażowa, otwarcie nowych lokali, gra terenowa i wiele innych atrakcji.

– Powoli wracamy na chorzowski Nowy Rynek. Wciąż ostrożnie, bo wirus nie śpi, ale wracamy – zapowiada Urząd Miasta.

Spotkanie otworzy wymiana garażowa przygotowana przez nowe miejsce na mapie miasta – sklep charytatywny Pod Dobrym Aniołem i kolektyw Odważ się. Ci, którzy przyjdą tego dnia na rynek będą mogli również wziąć udział w kiermaszu rękodzieła i wymianie roślin. Wedle informacji zamieszczonych przez Urząd Miasta otwarte już będą 2 nowe lokale – Gryfne Lody i bistro-kawiarnia Kaskada. Muzeum Hutnictwa oraz Muzeum w Chorzowie przeprowadzą grę terenową i zbiórkę pamiątek hutniczych, które być może staną się eksponatami w przyszłym muzeum.

– Zapraszamy 18 lipca do wspólnej zbiórki pamiątek hutniczych na rynek w Chorzowie. Jeżeli mają Państwo jakieś rzeczy, które pomogłyby nam wszystkim lepiej zrozumieć historię osób pracujących na hucie to zachęcamy do przybycia. Przyjmiemy również opowieści i wspomnienia – czyli po ludzku chętnie sobie poklachamy o tym jak to było dawniej – zapowiada Muzeum w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa