Snajper z Rzeszowa wzmacnia Clearex

Snajper z Rzeszowa wzmacnia Clearex
Tak Sebastian Brocki cieszył się po strzeleniu gola w meczu z Cleareksem. Teraz został piłkarzem chorzowskiego klubuFot. YouTube/Heiro Rzeszów

W lutym Sebastian Brocki, zawodnik Heiro Rzeszów, zdobył dwie bramki w meczu Pucharu Polski z Cleareksem. W nowym sezonie będzie strzelać dla chorzowian.

Brocki to jeden z najskuteczniejszych zawodników pierwszej ligi w ostatnich sezonach. Jego bilans w barwach Heiro Rzeszów jest imponujący – 102 gole w 58 meczach.

Teraz 31-latek będzie miał okazję sprawdzić się na parkietach Futsal Ekstraklasy. Działacze Cleareksu Chorzów namówili go bowiem na przeprowadzkę na Śląsk.

Brocki wpadł im w oko m.in. podczas lutowego spotkania w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Clearex zwyciężył w Rzeszowie z Heiro 8:3, ale Brocki zaprezentował się z bardzo dobrej strony, strzelając dwa gole. Jeden z nich padł po pięknej indywidualnej akcji (zobaczysz ją na poniższym filmie od 0:22)

Filar Heiro Rzeszów dawał się we znaki także innym drużynom z Chorzowa – Irex Gazowi i Budoserwisowi – podczas corocznego turnieju Heiro Futsal Cup w Rzeszowie. W ostatniej edycji, w grudniu 2019 r., Brocki został wybrany MVP, a jego Heiro wygrało imprezę.

Nowy piłkarz Cleareksu ma na koncie także występy na dużych boiskach. Grał m.in. Stali Rzeszów, Sokoła Sieniawa, a w poprzednim sezonie w Strugu Tyczyn (klasa okręgowa, grupa Rzeszów).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa