Reklama:


Chorzowski Szpital Dziecięcy prosi o wsparcie w zakupie sprzętu dla noworodków

Chorzowski Szpital Dziecięcy prosi o wsparcie w zakupie sprzętu dla noworodków

Szpital Dziecięcy przy ul. Truchana planuje zakup stanowiska do resuscytacji noworodków SRN-10. Jest ono potrzebne by walczyć o życie noworodków, których matki zachorowały będąc z nimi w ciąży. Fundacja Ofiaruj Serce prowadzi charytatywną zbiórkę na ten cel.

Na zakup nowego sprzętu potrzeba 66 tysięcy złotych. Poniżej publikujemy wiadomość nadesłaną przez lekarzy z Chorzowa do Fundacji Ofiaruj Serce.

– Zmagamy się wszyscy z trudnymi okolicznościami, jakimi jest pandemia COVID-19. Wydaje nam się, że najgorsze jednak dopiero nadejdzie. Jesteśmy Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dla Dzieci w Chorzowie. I choć SARS-CoV2 nie atakuje dzieci z tą samą siłą co dorosłych, i one będą chorować. Jednakże w tej grupie wiekowej, którą my się zajmujemy czeka nas kolejne wyzwanie – jakim jest zdrowie i życie noworodków matek z COVID-19. Jeszcze za mało wiemy o tym wirusie, nie wiemy z jakimi powikłaniami przyjdzie nam się mierzyć u noworodków, których matki zachorowały będąc z nimi w ciąży. Ale chcemy się przygotować. Dlatego chcemy Państwa prosić o wsparcie zakupu stanowiska do resuscytacji i badania noworodków – apelują lekarze Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Wpłat na ten cel można dokonywać na konto Fundacji Ofiaruj Serce: ING BANK Śląski S.A PL 15 1050 1243 1000 0090 3167 4733 w tytule wpisując: Darowizna SRN/5. Logo firm, które wpłacą ponad 1500 złotych, pojawi się na stronie internetowej fundacji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości