Pierwszy sparing na remis. Plan przygotowań Ruchu

Pierwszy sparing na remis. Plan przygotowań Ruchu
Mariusz Idzik rozpoczął strzelanie w okresie przygotowawczym.Fot.: ruchchorzow.com.pl

Niebiescy rozpoczęli gry kontrolne w przygotowaniach do nowego sezonu. W pierwszym meczu zremisowali na wyjeździe z czwartoligową Odrą Wodzisław Śląski 2:2. Przed drużyną Ruchu spotkania z m.in.: Ruchem Radzionków, Motorem Lublin i MFK Karvina.

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym zakończył się remisem 2:2. Niebiescy otworzyli wynik spotkania już w 4 minucie za sprawą trafienia Mariusza Idzika. Radość z prowadzenia nie trwała długo bowiem w 12 minucie wyrównał Mouhamadou Sadio, a 3 minuty później Niko Abuladze wyprowadził Odrę na prowadzenie. Ruch zdołał wyrównać wynik spotkania jeszcze przed przerwą dzięki bramce z 37 minuty autorstwa Tomasza Foszmańczyka. Druga połowa nie przyniosła już więcej goli. Niebiescy zagrali w następującym składzie:

(I połowa) Lech (30 T. Nowak) – Kwaśniewski, Kawula, Kulejewski, Kowalski – Dąbrowski, Mokrzycki – Paszek, Foszmańczyk, Rudek – Idzik; (II połowa) T. Nowak (60 Bielecki) – Słota, Kasolik, Lipp, Szołtys – Sikora, Duchowski – Winciersz, Siwek, Janoszka – Swikszcz (79 Paszek); trener: Łukasz Bereta.

Ruch nie zdecydował się na wyjazd na obóz, a całe przygotowania odbędą się na obiektach w Chorzowie. Przed Niebieskimi jeszcze 7 gier kontrolnych, poniżej pełen harmonogram sparingów.

4 lipca – Odra Wodzisław Śląski (w Wodzisławiu)
10 lipca – Ruch Radzionków (Cicha 6)
11 lipca – Stal Brzeg (Cicha 6)
15 lipca – MKS Kluczbork (w Kluczborku)
18 lipca – Motor Lublin (w Woli Chorzelowskiej)
22 lipca – Hutnik Kraków (w Krakowie)
25 lipca – MFK Karvina (w Karwinie)
1 sierpnia – RKS Radomsko (Cicha 6)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa