Piosenka aktorska, muzyka filmowa i dawna. Cykl koncertów wraca do Parku Śląskiego

Piosenka aktorska, muzyka filmowa i dawna. Cykl koncertów wraca do Parku Śląskiego

W każdą niedzielę do 23 sierpnia w Rosarium będzie można słuchać występów uczniów, nauczycieli i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. Początek kolejnej edycji „Muzycznego Bukietu Róż” w niedzielę 12 lipca.

W ramach tegorocznego cyklu „różanego brzmienia”, Park Śląski zorganizuje siedem koncertów. W związku z pracami nad odtworzeniem Ogrodu Japońskiego „Muzyczny Bukiet Róż” przenosi się na swoje stare miejsce – do Ogrodu Różanego. W programie znajdą się m.in.: piosenki Anny German, repertuar popularny, muzyka dawna w wielu odsłonach oraz muzyka filmowa. Na scenie zobaczymy m.in. Zespół „Recital Bal u Posejdona”, Maes- trio ze śpiewem, Kwartet Smyczkowy Crystal, – Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, TODO ART TRIO oraz Guitar Trio.

– Muzyka klasyczna i róże pasują do siebie idealnie. Cieszymy się, że znów mogą się spotkać w naszym Rosarium. Jesteśmy przekonani, że przed nami siedem wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadną do gustu publiczności – zapowiada Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Na zgromadzoną w rosarium publiczność czekać będą krzesła, rowery, leżaki, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak by niedzielne koncerty ponownie przybrały charakter familijno-rekreacyjnych pikników muzycznych. Poniżej szczegółowy program „Muzycznego Bukietu Róż” – wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 16:00.

12.07 – Zespół „Recital Bal u Posejdona”, piosenki Anny German
19.07 – Maes- trio ze śpiewem, repertuar popularny
Instrumenty: skrzypce, klarnet, fortepian, śpiew
26.07 – Kwartet Smyczkowy Crystal, kwartesencja
2.08 – Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, letnia bossa nova
9.08 – TODO ART TRIO, koncert muzyki filmowej (wiązanka polskich seriali, muzyka Kilara, A. Kurylewicza, J. Williamsa i innych)
Instrumenty: flet, klarnet
16.08 – Muzyka Dawna w wielu odsłonach
Instrumenty: klawesyn, wiolonczela, wiolonczela barokowa, fidele, śpiew
23.08 – Wieczorek Guitar Trio

Tegoroczna edycja cyklu jest finansowana z programu „Śląskie dla seniora”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa