Reklama:


Piyrszo biksa na frōpy, czyli plastikowe nakrętki na pomoc dzieciom

Piyrszo biksa na frōpy, czyli plastikowe nakrętki na pomoc dzieciom

Przed restauracją Metamorfoza przy ul. Katowickiej, z inicjatywy chorzowskiego koła Ruchu Autonomii Śląska, stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Zbiórka ma wspomóc lokalne akcje charytatywne. Aktualny cel to zakup pompy insulinowej dla Darka Stawowczyka.

Pojemnik znajduje się na ul. Katowickiej 60. Zbierane tam nakrętki mają wspomóc zakup kosztownego osprzętu do pompy insulinowej dla 9 letniego Darka, świętochłowiczanina, fana speedrowerów chorego na cukrzycę. Osoby, które chciałyby wesprzeć chłopca w walce z chorobą również w inny sposób mogą dokonać wpłaty w serwisie pomagam.pl.

– Korki będziemy zbierać na różne akcje charytatywne, aktualnie na „pompkę insulinową”. Biksa bydzie stoć przed wielokrotnie nagradzaną chorzowską restauracją Metamorfoza w ul. Katowicka – informuje chorzowskie koło Ruchu Autonomii Śląska.

Pojemnik ma zostać tam na stałe, gdyż po wypełnieniu celu jakim jest zakup sprzętu do walki z cukrzycą dla Darka Stawowczyka, będą w nim zbierane nakrętki do kolejnych akcji charytatywnych na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Twórcy pierwszej chorzowskiej biksy na frōpy zapowiadają utworzenie kolejnych takich miejsc w naszym mieście.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości