Spotkanie z bliskimi na świeżym powietrzu. Wraca „Śniadanie na trawie”

Spotkanie z bliskimi na świeżym powietrzu. Wraca „Śniadanie na trawie”

Sytuacja epidemiczna sprawiła, że „Śniadania na trawie” nie wystartowały w maju. Park Śląski przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności postanowił, że popularna impreza wróci w wakacyjne soboty. Pierwsze śniadanie odbędzie się już 11 lipca.

„Śniadanie…” w tym roku odbędzie się w nieco okrojonej formie, jednak nie zabraknie najważniejszych punktów: pysznego i zdrowego jedzenia, piknikowej atmosfery oraz warsztatów dla dzieci, które przygotuje Studio Artystyczne „Maciej” z Zabrza.

– Dostajemy ogromną ilość sygnałów, miłośnicy Parku czekają na śniadania na trawie. Wspólnie z Zarządem postanowiliśmy, aby w wakacje ten cykl jednak się odbył, oczywiście zgodnie z zaleceniami. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne obecnie jest stworzenie dobrych warunków do odpoczynku. A nasze piękne Rosarium, w połączeniu z leżakami i hamakami jest właśnie takim miejscem – tłumaczy Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Park Śląski dostosuje się do obostrzeń sanitarnych dotyczących organizacji imprez. Meble piknikowe zostaną rozłożone w odpowiednich odległościach od siebie, a uczestnikom zaleca się zachowanie dystansu.

– Śniadanie jest świetną alternatywą dla stania w sklepowych kolejkach, kumulowania się w zamkniętych przestrzeniach i bycia w ciągłym biegu. To ten moment, w którym można zwolnić, wyciszyć się i złapać oddech – podkreśla Agnieszka Bożek.

W tym roku „Śniadanie na trawie” będzie odbywać się w każdą sobotę od 11 lipca do 29 sierpnia na terenie Rosarium. Początek o godzinie 10:00. Wcześniej, o godzinie 9:00 rozpoczyna się joga. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa