Basia, Adler i Sznupek na chorzowskim rynku. Zwrócą uwagę na bezdomne zwierzęta

Basia, Adler i Sznupek na chorzowskim rynku. Zwrócą uwagę na bezdomne zwierzęta

W sobotę 18 lipca odbędzie się druga edycja imprezy „Ruszmy na Rynek”, która zainauguruje powrót wydarzeń do serca miasta. Spotkaniu będzie towarzyszył pierwszy chorzowski Zlot Maskotek.

– Odwiedzą nas maskotki przeróżnych instytucji i firm. To nie lada okazja do zrobienia sobie z nimi zdjęcia, ale oprócz zabawy z dziećmi maskotki przyjadą też w jeszcze innej sprawie: Chcą zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji – zapowiadają organizatorzy.

W krótkim filmie zapowiadającym imprezę maskotka Staży Miejskiej, zebra Basia, zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu i zwraca uwagę na problem porzucania zwierząt.

Strażniczka Basia

Za tydzień w sobotę startujemy z wydarzeniem Ruszmy na Rynek 2020. Podczas imprezy odbędzie się pierwszy chorzowski Zlotek Maskotek! ??:) ‼️ Odwiedzą nas maskotki przeróżnych instytucji i firm. ?To nielada okazja do zrobienia sobie z nimi zdjęcia, ale oprócz zabawy z dziećmi maskotki przyjadą też w jeszcze innej sprawie: Chcą zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji. To niestety spory problem… Liczymy na to, że inne maskotki przyjmą zaproszenie naszej strażniczki Basi i zjawią się na Nowy Rynek Chorzów w sobotę 18 lipca o godzinie 14:00! Strażniczka Basia nominuje Adlera z Ruch Chorzów , Usiołka z Uniwersytet Śląski w Katowicach i Sznupka z Policja Śląska 🙂 Co Wy na to?❓

Opublikowany przez Miasto Chorzów Czwartek, 9 lipca 2020

Poza strażniczką Basią, w przyszłą sobotę na płycie chorzowskiego rynku od godziny 14:00 można spodziewać się m.in.: Sznupka (maskotka policji) Usiołka (maskotka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) oraz Adlera (maskotka Ruchu Chorzów).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa