Nowa piłkarka w Ruchu. Znamy także plan sparingów

Nowa piłkarka w Ruchu. Znamy także plan sparingów
Za niespełna dwa miesiące wznowione zostaną rozgrywki w Superlidze. Wcześniej Ruch rozegra kilka sparingówFot. Marcin Bulanda

„Niebieskie” od kilku dni przygotowują się do nowego sezonu w Superlidze. Do kadry dołączyła młoda rozgrywająca z Rudy Śląskiej. 30 lipca Ruch zagra pierwszy sparing – z zespołem z Ostrawy.

– Na razie jest ciężko, a będzie jeszcze ciężej – powtarzają zawodniczki KPR Ruch Chorzów, które 6 lipca rozpoczęły przygotowania do sezonu 2020/21. W pierwszym tygodniu trenowały w hali codziennie, a oprócz tego miały zajęcia na siłowni.

– Pierwsze trzy tygodnie mamy ciężkie. Od poniedziałku będziemy mieć każdego dnia po dwa treningi w hali. U dziewczyn już pojawiają się pierwsze bolączki, zajmuje się tym nasz fizjoterapeuta – mówi nam trener KPR Ruch Chorzów Marcin Księżyk.

Księżyk ma do dyspozycji 20-osobową kadrę, w tym dwie nowe twarze. Oprócz pozyskanej już w kwietniu Natalii Kolonko (SPR Olkusz) kontrakt z Ruchem podpisała Agnieszka Iwanowicz. 19-letnia rozgrywająca w ostatnich sezonach grała w I-ligowym SMS ZPRP Płock.

– To absolwentka SMS-u, pochodzi z Rudy Śląskiej. Jest środkową rozgrywającą, o nieco podobnych warunkach jak Magda Drażyk, która latem odeszła z Ruchu. W czerwcowych sparingach wewnętrznych pokazała się z dobrej strony, gra odważnie jak na 19-latkę – dodaje Marcin Księżyk.

Iwanowicz w poprzednich dwóch sezonach należała do najlepszych strzelczyń w płockim SMS-ie, rzuciła 74 oraz 78 bramek. W 2018 r. była powoływana do reprezentacji Polski juniorek.

Ruch nadal czeka na ogłoszenie terminarza rozgrywek Superligi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sezon ruszy 9 września. Wcześniej jednak wszystkie kluby muszą uzyskać licencję.

„Niebieskie” w okresie przygotowawczym mają w planach serię sparingów. Pierwszy odbędzie się 30 lipca – do Chorzowa przyjedzie Sokol Poruba, zaprzyjaźniony zespół z Ostrawy.

Kolejne mecze Ruch rozegra na wyjazdach – w Jarosławiu (z tamtejszym Eurobudem i słowacką Iuventą Michalovce, 1 sierpnia), Piotrkowie Trybunalskim (z Piotrcovią, 6 sierpnia) oraz w Ostrawie (z Sokolem Poruba, 18 sierpnia). W dniach 14-15 sierpnia podopieczne Marcina Księżyka raz jeszcze wystąpią w Piotrkowie – tym razem na turnieju.

26 sierpnia „Niebieskie” ponownie zagrają z Piotrcovią, tym razem w Chorzowie. Wstępnie zaplanowany został także kolejny sparing u siebie – z Eurobudem Jarosław (27 sierpnia). Na zakończenie (28 sierpnia) Ruch pojedzie do Kobierzyc, by zmierzyć się z tamtejszym KPR-em, trzecim zespołem minionego sezonu Superligi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa