Reklama:


Wymiana roślin. Nowy element akcji Ruszmy na Rynek

Wymiana roślin. Nowy element akcji Ruszmy na Rynek

Już w najbliższą sobotę 18 lipca odbędzie się druga edycja akcji Ruszmy na Rynek. Do garażowej wymiany ubrań i zlotu maskotek dołącza kolejna ciekawa inicjatywa – na rynku odbędzie się wymiana roślin.

Z roślinami można przychodzić na sobotnią imprezę, jednak można też przynosić je przez cały tydzień między godziną 17:00 a 20:00 do strefy młodych #Wolka przy ul. Wolności 3.

– My w #Wolka bardzo lubimy przebywać w otoczeniu zieleni, roślin u nas nie brakuje, dlatego włączamy się w wielką zbiórkę roślin przed sobotnią wymianą! Dyżurujący młodzieżowi radni odbiorą od Was każdą roślinkę, a do soboty zostaną one otoczone opieką przez Schronisko dla niechcianych roślin tak, aby na wymianę były w jak najlepszej kondycji – zapewnia Wolka.

W #Wolka można zostawiać rośliny, kwiatki, drzewka, w każdej kondycji zdrowotnej. W tym czasie zadba o nie specjalistka od roślin – pani Marta ze Schroniska dla niechcianych roślin.

W #Wolka przez cały tydzień od 17:00 do 20:00 dyżurują członkowie Młodzieżowej Rady Miasta:
poniedziałek – Jagoda
wtorek – Bartosz
środa – Alek
czwartek – Konrad
piątek – Kamil

Zbiórka i wymiana roślin to kolejna proekologiczna aktywność Młodzieżowej Rady Miasta w ostatnich tygodniach. Na początku lipca młodzieżowi radni zorganizowali akcję sprzątania terenów zielonych w okolicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie, o której informowaliśmy tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa