Kolejne miejsce do plażowania w Chorzowie – Silesia Beach na Stadionie Śląskim

Kolejne miejsce do plażowania w Chorzowie – Silesia Beach na Stadionie Śląskim
Dziś otwarta zostanie nowa plaża. Betonowe bloki będące elementem oświetlenia obiektu zostaną dziś pomalowane przez 10 artystów ulicznych.Fot.: Silesia Beach

600 ton piasku na 2000 m2, boisko do siatkówki plażowej, strefa relaksu z muzyką i foodtrucki z różnorodnym jedzeniem. To atrakcje, jakie czekają na chorzowian na nowej plaży, która powstaje na Stadionie Śląskim.

Bliskość Parku Śląskiego i dobre skomunikowanie z centrum Chorzowa oraz miastami ościennymi to kolejne atuty nowej plaży, która zlokalizowana jest między boiskiem bocznym Stadionu Śląskiego, a kortami tenisowymi przy promenadzie gen. Jerzego Zietka.

Silesia Beach składać się będzie ze strefy rekreacyjnej, strefy gastronomicznej i boiska do siatkówki plażowej. Ze względu na sytuację epidemiczną ze strefy rekreacyjnej będzie mogło korzystać jednocześnie 150 osób. Na boisku będzie mogło przebywać maksymalnie 8 osób.

Plaża zostanie otwarta dla ludzi już w najbliższy piątek 17 lipca o godzinie 15:00. Dodatkową atrakcją na inaugurację będzie zlot artystów ulicznych, którzy pomalują widoczne na zdjęciu betonowe bloki. Są one częścią oprawy oświetleniowej, która została zaprojektowana przez architekta Zdzisława Pelczarskiego. Początek malowania już o godzinie 12:00.

– Ząb czasu nadgryzł fragmenty elewacji, ale dzięki wyobraźni i umiejętnościom artystów, szare ściany zyskają drugie życie – zapewniają organizatorzy Silesia Beach.

Z nowej przestrzeni rekreacyjnej będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 22:30, a w sobotę i niedzielę od 10:00 do 22:30.

Szczegółowy regulamin korzystania z obiektu dostępny jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa