Reklama:


Młodzież z CUMY zamieniła pusty trawnik w ogródek pełen roślin

Młodzież z CUMY w trakcie prac ogrodniczych.Fot.: M. Śliwa

Wierzby ozdobne, margaretki, 2 odmiany hortensji, tuje i żywotnik zachodni danica. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z CUMY, te rośliny zaczęły zdobić do tej pory pusty trawnik przed Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Powstańców 70/3.

Wczoraj odbył się drugi dzień CUMowej inicjatywy ekologicznej, w ramach której młodzież dokonała nasadzeń na pustym trawniku przed CAS. Przez prawie 2 godziny CUMowicze zmienili goły trawnik w ładny ogródek, wzbogacając go o około 12 nowych roślin ozdobnych.

– Mamy nadzieję, że te rośliny utrzymają się w tym miejscu na dłużej i będą cieszyć oczy lokalnej społeczności i użytkowników Centrum Aktywizacji Społecznej, które jest otwartą instytucją i wspiera lokalne inicjatywy – komentuje Arkadiusz Wawreczko, operator działań CUMY.

To nie ostatnie takie działanie w wykonaniu CUMowiczów. Jeśli będą mieli takie możliwości, jeszcze w te wakacje planują upiększyć inny ogólnodostępny skrawek przestrzeni publicznej.

– Coraz więcej jest w świadomości młodzieży pozytywnych zmian sposobu myślenia o ekologii i o tym jak należy postępować w ochronie środowiska i klimatu. Nasza młodzież już ma takie nawyki i jak chce, to potrafi dbać o przyrodę – kończy Arkadiusz Wawreczko.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości