Chorzowianie ruszyli na rynek. Pierwsze spotkanie w tym roku

Chorzowianie zmęczeni okresem izolacji licznie przybyli na pierwszą w tym roku imprezę na rynku.Fot.: M. Śliwa

W sobotę odbyła się druga edycja akcji Ruszmy na Rynek. Mieszkańcy wzięli udział m.in.: w grze terenowej, wymianie garażowej, koncertach i Zlocie Maskotek. Było to pierwsze spotkanie w większym gronie w tym roku.

Atrakcje przygotowane dla chorzowian czekały na rynku już od godziny 11:00, kiedy rozpoczęła się gra terenowa zorganizowana przez Muzeum Hutnictwa. Uczestnicy zabawy mieli okazję wyruszyć w miasto i wykonując różne zadania poznać sporo ciekawych faktów historycznych o Chorzowie.

O godzinie 13:00 rozpoczęła się Chorzowska Garażówka, czyli wymiana rzeczy organizowana przez Charity Shop Pod Dobrym Aniołem. Dochód ze sprzedaży rzeczy wspomoże działalność Dziennego Domu Pomocy przy ul. Beskidzkiej 6. W tym samym czasie można był także wziąć udział w wymianie roślin, kiermaszu książek i rękodzieła, posilić się jedzeniem z foodtrucków chorzowskich restauratorów, a także odwiedzić 2 nowo otwarte lokale w rynkowych pawilonach: Gryfne Lody i Kaskada Bistro Cafe.

O godzinie 14:00 chorzowski rynek, ku uciesze najmłodszych, opanowały maskotki promujące różne instytucje ze Śląska. Pierwszy Śląski Zlot Maskotek to akcja, która miała zwrócić uwagę dzieci i ich opiekunów na problem porzucania zwierząt, szczególnie nasilający się w okresie wakacyjnym.

To nie był koniec atrakcji. Na scenie zameldowała się również Orkiestra Dęta Batory, odbył się pokaz Teatru Czarnego Tła i spotkanie autorskie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki Mój Blues, które poprowadził Rafał Zaremba.

W dalszej części wydarzenia odbył się również koncert zespołu Tender Vibes Duo, a całość zakończył występ kolektywu djskiego spod szyldu Śląski Program Kosmiczny – DJ Kicó & Matjazz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa