Pech Mikołaja Zastawnika. Musiał przejść operację

Pech Mikołaja Zastawnika. Musiał przejść operację
Mikołaj Zastawnik z Cleareksu będzie przez ok. miesiąc wyłączony z treningówFot. Adrian Ślązok

W poniedziałek (20.07.) futsalowcy Cleareksu rozpoczynają przygotowania do sezonu. Mikołaj Zastawnik na razie będzie z nich wyłączony. Jest po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego.

Dzień przed startem przygotowań Cleareksu do decydujących meczów w Pucharze Polski i sezonu ligowego 2020/21 Mikołaj Zastawnik trafił na stół operacyjny.

– Poczułem w nocy ból, zdecydowałem się pojechać do szpitala i okazało się, że trzeba ciąć. Wszystko przebiegło dobrze, w szpitalu będę musiał zostać trzy, cztery dni – mówi Zastawnik cytowany przez oficjalną stronę Cleareksu Chorzów.

Jak informuje klub, przerwa „Mikiego” w treningach potrwa około miesiąca. To zaś oznacza, że 23-latek może nie zdążyć na spotkania Cleareksu w półfinale Pucharze Polski – z Gattą Zduńska Wola (15 sierpnia na wyjeździe i 19 sierpnia w Chorzowie; w przypadku awansu do finału terminy meczów o trofeum to 26 i 30 sierpnia).

Zastawnik to jeden z liderów Cleareksu. W sezonie 2018/19 zdobył dla niego 25 bramek, zaś w poprzedniej edycji Ekstraklasy (przerwanej z powodu pandemii) trafił 11 razy. Jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski, z którą wystąpił m.in. na mistrzostwach Europy w Słowenii w 2018 r.

Podopieczni Mirosława Miozga w poniedziałek spotkają się na pierwszym treningu po urlopach. Na 31 lipca zaplanowany został pierwszy sparing – z Sośnicą Gliwice (w Chorzowie).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa