Reklama:


Nie porzucaj! Coraz więcej zwierząt w Schronisku

Nie porzucaj! Coraz więcej zwierząt w Schronisku

W okresie wakacyjnym w Polsce liczba porzucanych zwierząt jest prawie o 30% większa niż w innych miesiącach. Nie inaczej jest w chorzowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Tę niepokojącą tendencję zauważyli organizatorzy sobotniej imprezy „Ruszmy na Rynek 2020„. Jako hasło przewodnie wybrano „Nie porzucaj”, aby zwrócić uwagę najmłodszych i ich opiekunów na problem bezdomnych zwierząt. W tym celu na rynek zaproszone zostały maskotki z wielu śląskich instytucji, aby uwrażliwić dzieci na to, czym jest odpowiedzialność wobec zwierząt.

Sytuacja w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie jest stabilna, ale niestety można już zauważyć, że proceder porzucania zwierząt w wakacje znów się powtarza.

– Mamy jeszcze wolne miejsca, ale faktycznie, w schronisku pojawiają się coraz częściej nowi podopieczni, którzy porzucani są nawet pod samą bramą lub pod osłoną nocy – komentuje Alicja Banik, pracowniczka schroniska.

Niektórzy właściciele, którzy nie uwzględnili w swoich wyjazdowych planach obecności zwierzaka, przywiązują psy lub koty do drzew i pustostanów. Zazwyczaj są to miejsca, w których zwierzę nie ma szans na odnalezienie lub zmianę domu. Jeśli jednak zwierzę się znajdzie, oddawane jest do schroniska, a tam czasem latami musi czekać na nową rodzinę.

Co zrobić z pupilem na czas wyjazdu? Najlepiej zabrać go ze sobą, ponieważ wiele hoteli, sklepów i restauracji przyzwala na obecność psa czy kota. Jeśli jednak w wybranym hotelu nie ma takiej możliwości, to można zastanowić się nad ofertą hoteli dla psów. Dobrym rozwiązaniem jest też zostawić zwierzę rodzinie, przyjaciołom lub sąsiadom, szczególnie gdy czworonóg wcześniej już poznał osoby, z którymi będzie mieszkać na czas nieobecności właścicieli.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem chorzowskiego schroniska mogą to zrobić w formie darów rzeczowych (karma, środki czystości) lub wpłacając darowiznę. Informacje o adresie i numerze konta można znaleźć na stronie placówki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości